Naktiniame žygyje – ir jaunieji šauliai

Nuotr. iš būrio archyvo

Jau devynioliktą kartą surengtame naktiniame pėsčiųjų žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“, kurio maršrutas šiais metais – iš Gargždų į Lietuvos uostamiestį, dalyvavo ir vienuolika Gabijos gimnazijos jaunųjų šaulių būrio atstovų. Sėkmingai įveikę 25 kilometrų distanciją, paaugliai grįžo su neišdildomais įspūdžiais.

Jaunieji šauliai sunkumų neišsigando

Gabijos jauniesiems šauliams šis žygis prasidėjo praėjusio penktadienio vakarą kelione iki Telšių: čia Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės atstovai (apie 70 šaulių ir jaunųjų šaulių) sėdo į autobusą ir išvyko į Gargždus.
„Šiais metais žygyje dalyvavo apie 3000 žygeivių, jame savo jėgas išbandė ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, tad reikia įsivaizduoti, kiek žmonių susirinko Gargždų Kranto pagrindinėje mokykloje vykusioje registracijoje. Džiugu, kad viskas praėjo sklandžiai ir dešimtą valandą vakaro, lydimi iškilmingu dūdų orkestro maršu, patraukėme į žygį“, – įspūdžiais dalijosi Gabijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė Rima Skrodenytė.
Maršrutą ir jo sunkumus įveikė jaunieji šauliai Saulė Paulauskaitė, Greta Kleinaitė, Kamilė Sekstinš, Rokas Gabalis, Svajūnas Kelpšas, Gustė Aukštakytė, Arnoldas Ramanauskis, Urtė Glodenytė, Austėja Paulauskaitė ir Viktoras Matuz.

Dalyvavo antrą kartą

Toks žygis nėra vien naktinis pasivaikščiojimas: žygeiviams teko per brastą įveikti upelį, žygiuoti purvinu lauko keliuku, ilgokai trasa tęsėsi apleistais geležinkelio bėgiais.
„Žygio distancijoje buvo trys punktai, kuriuose reikėjo užsiregistruoti, antrajame iš jų buvome pavaišinti kareiviška koše ir arbata. Aš galutinį žygio tikslą – Vytauto Didžiojo gimnaziją Klaipėdoje, pasiekiau apie trečią valandą nakties. O štai jaunieji šauliukai išsisklaidė didžiulėje eisenoje, paskutiniai mažeikiškiai, kartu su dešimčia telšiškių, žygio tikslą pasiekė apie ketvirtą valandą ryto. Kiekvienam žygeiviui buvo įteikti diplomai ir jau pusę penkių ryto autobusu pasukome namų link“, – pasakojo būrio vadovė.

Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės būryje – ir žygyje dalyvavę Gabijos gimnazijos jaunieji šauliai. Nuotr. iš būrio archyvo

Į tokį žygį Gabijos gimnazijos jaunieji šauliai vyksta jau antrą kartą, 2017 metais jie žygiavo iš Palangos į Klaipėdą, žygio dalyviai jį baigė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione.
Iš viso „Klaipėdos sukilėlių keliais“ naktinis pėsčiųjų žygis vyksta keturiais maršrutais, kurie keičiami kas metai: be minėtų maršrutų, žygeiviai dar eina į Klaipėdą iš Kretingos ir Priekulės, tačiau visada distanciją sudaro 25 kilometrai.

Žygis tikslą pasiekė

Jaunieji šauliai šiuo žygiu pagerbė ir kraštietį Antaną Kenstavičių, kuris, būdamas šešiolikmetis, dalyvavo Klaipėdos išvadavimo žygyje 1923 metais, vėliau buvo Šaulių sąjungos Mažeikių būrio pirmininkas.
„Žygio metu paaugliai galėjo pasitikrinti savo fizinį pasirengimą. Labiausiai džiugina, kad visi šį išbandymą praėjo sėkmingai, nusiskundimų nebuvo, tik noras dar kartą jame sudalyvauti. Tokie žygiai gerokai prisideda prie pilietinio patriotinio jaunimo ugdymo: reikia įsivaizduoti vaizdą, kai tokia minia žygiuoja kartu, nešina vėliavomis, pasidabinusi tautine atributika, o pravažiuojantys vairuotojai pritaria šiam tikslui signalizuodami ir palaikydami šūksniais. Tokia žygio atmosfera įsirėžia į atmintį visam gyvenimui“, – įsitikinusi R. Skrodenytė.
Veiklos Gabijos jauniesiems šauliams netrūks ir ateityje: antradienį vyks viktorina, susijusi su generolo Povilo Plechavičiaus 130-osiomis gimimo metinėmis, šeštadienį jie vyks į šiai datai skirtus renginius Sedoje, vasario 16-ąją laukia bėgimas už Lietuvą.
Praėjusiais metais buvo minimas Šaulių sąjungos šimtmetis, o štai Mažeikiuose oficialiai Lietuvos šaulių sąjungos įsteigimo diena laikoma 1920 metų spalio 13-oji. Pasak R. Skrodenytės, todėl šiais metais Gabijos jaunieji šauliai savo darbus skirs Mažeikių šaulių organizacijos įkūrimo šimtmečiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto