Naminių paukščių nebegalima laikyti lauke

Veterinarijos specialistai akcentuoja: naminius paukščius reikia saugoti nuo kontakto su laukiniais. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nuo pirmos pavasario dienos ūkininkams uždrausta laikyti paukščius lauke.
Saugumo  priemonių imtasi po to, kai Lietuvoje buvo aptiktas paukščių gripas – nuo jo Kaune, prie Nemuno, nugaišo 6 gulbės.
Priemonės – visą mėnesį
Mažeikių rajono Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra „Santarvei“ teigė, kad pirmą kartą Lietuvą pasiekė toks pavojingas paukščių gripo virusas H5N8.
„Paukščiai užsikrečia tiesioginio kontakto būdu, užkritus išmatoms, plunksnoms. Todėl atsargumo priemonės privalomos“, – pabrėžė pašnekovas.
Z. Stumbra informavo, kad nuo kovo 1 d. mažiausiai vieną mėnesį (jeigu situacija neblogės) būtina laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai tiesiogiai nekontaktuotų su laukiniais (pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu).
Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Naminių paukščių nebegalima laikyti lauke”

  1. iš kaimo parašė:

    taip kiaulių laikyti negalima vištų negalima o ka valgyti tokia politika kad tik visa maista pirktų prekybos centre kuris kenkia sveikatai bet visiem nauda iš to tokia europos politika bet ar kas pagalvoja iš ko žmogui pirkti

  2. Untuons parašė:

    Augėn tėi kaimiete kiaulės, neperk mesos pašvinkosės iš kriautovs užtaisė kiauliu mara. Jug tėi žalte kaimiete ir kiašiu tor, va šekėt paukščiu grips. Čiut neužmeršau jug bova ir snukiu kempinlėge karvėm ka kaimiete peina nesprogto sava. Ta kas toliau? Bebru uodegu erkinlėge bus ka vundini iš kriautovs rekto pėrktė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto