Narkotikus yra bandęs kas šeštas moksleivis

Daugiausia tyrime dalyvavusių moksleivių pirmą kartą narkotikus išbandė būdami 14–15 metų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atlikta moksleivių apklausa dėl narkotinių medžiagų vartojimo parodė, kad būtina suaktyvinti visų institucijų prevencinį darbą. Tai akcentuota ir Savivaldybės tarybai pristatant Savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos 2021–2023 metų veiklos programą.
Komisijos pirmininkė Milda Šukienė teigė: rezultatą galima pasiekti tik tada, kai yra grįžtamasis ryšys. Todėl į šios programos įgyvendinimą bus bandoma įtraukti jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių atstovus.

Savivaldybės tarybos posėdyje pristatydama programą, komisijos ir Tarybos sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė M. Šukienė apžvelgė situaciją, kalbėjo apie svarbiausias problemas. O kad jų yra, parodė ir Narkotikų kontrolės komisijos 2019 metais inicijuotos rajono paauglių apklausos rezultatai.
Komisijos pirmininkė informavo, kad apklausos tikslas buvo išsiaiškinti paauglių psichiką veikiančių medžiagų (narkotikų), išskyrus alkoholį ir tabaką, vartojimo įpročius, jų prieinamumą, požiūrį į narkotikų vartojimą, žinias apie pagalbos priemones.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad kas šeštas moksleivis nors kartą yra bandęs vartoti narkotikus. Vaikinai labiau nei merginos linkę išbandyti šias medžiagas. Pastebėta, kad kuo vyresnis moksleivių amžius, tuo labiau jie pasiduoda tokiai pagundai.
Daugiausia tyrime dalyvavusių moksleivių pirmą kartą narkotikus išbandė būdami 14–15 metų, tarp išbandžiusiųjų daugiausia moksleivių, gyvenančių mieste.
Moksleivių apklausą atliko tokią priemonę Narkotikų kontrolės komisijai pasiūlęs Savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Jo vadovas Aistis Jankūnas „Santarvei“ sakė, kad rūpėjo išsiaiškinti situaciją rajone ir moksleivių požiūrį į psichoaktyvias medžiagas, kas skatina jų vartojimą.
„Pagrindinės priežastys yra noras patenkinti smalsumą ir viską išbandyti, atsipalaidavimo poreikis ir noras jaustis laisvam, linksmam, siekis neišsiskirti iš bendraamžių“, – apklausos rezultatus apibendrino pašnekovas.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto