„Natura 2000“ teritorijų tinklą papildė Plinkšių apylinkės


Aplinkos ministerija pakeitė sąrašą vietovių, kurios atitinka gamtinių buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijus. Ekologinį saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“ papildė 3 naujos vietovės. Viena jų – Plinkšių apylinkėse.

Atsirado naujų objektų

Ekologinį saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“ papildė Žagarės dvaro parkas, Aukštųjų Šančių ąžuolynas ir 21 hektaro plotą apimantis plotas Plinkšių apylinkėse. Šie trys objektai į ekologinių saugomų teritorijų tinklą įtraukti dėl juose aptinkamo Europos Bendrijoje saugomo vabalo – niūriaspalvio auksavabalio apsaugos.
Aplinkos ministerijos duomenimis, saugomų natūralių buveinių tipai bei saugomų rūšių buveinės ir jų užimami plotai buvo patikslinti 16-oje Lietuvos saugomų teritorijų. Daugeliu atvejų jos papildytos naujais buveinių tipais ir rūšimis.

Plinkšėms dėmesio buvo ir iki šiol

Mažeikių rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis, kalbėdamas su „Santarve“, akcentavo, kad Plinkšių apylinkėse esantys miškai jau ir šiaip turi miško biosferos poligono bei Plinkšių kraštovaizdžio draustinio statusą.
Ir tai ne tik įpareigoja saugoti čia esančius gamtinius kompleksus, gamtos ir kultūros paminklus, retų europinės svarbos paukščių populiacijas, bet ir draudžia ūkinę veiklą.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “„Natura 2000“ teritorijų tinklą papildė Plinkšių apylinkės”

  1. Gytis parašė:

    Galim Viekšnių visą natūra 2000 atiduoti neatlygintinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto