Nauja bibliotekos paslauga mūsų mieste – du knygomatai

Žmonės, norintys skolintis iš bibliotekos knygas,
bet neturintys galimybių į biblioteką atvykti
darbo metu, galės naudotis knygomatais.

Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka skaitytojams siūlo naują paslaugą – knygomatus.
Dviem mieste įrengtais knygomatais tikimasi pagelbėti žmonėms, norintiems skaityti iš bibliotekos pasiskolintas knygas, bet neturintiems galimybės į įstaigą atvykti jos darbo metu.

Norint užsisakyti, prireiks interneto

Henriko Nagio viešosios bibliotekos darbuotojai įstaigos „Facebooko“ paskyroje ir interneto svetainėje su visuomene pasidalijo žinia, kad nuo šiol skaitytojai leidinius iš bibliotekos gali skolintis dar paprasčiau ir patogiau. Prie to prisidės šalia Mažeikių moksleivių namų (Žemaitijos g. 4) ir šalia „Lidl“ prekybos centro (Daukšos g. 24A) įrengti knygomatai.

„Skaitytojai, užsisakę knygas darbo laiku, atsiimti jas galės bet kuriuo paros metu. Paslauga gali naudotis visi mūsų bibliotekos skaitytojai“, – teigiama visuomenei skirtoje informacijoje.
Norėdami užsisakyti ir atsiimti knygas skaitytojai turi prisijungti prie elektroninio katalogo ibiblioteka.lt, naudodami savo skaitytojo paskyrą, išsirinkti norimą skolintis knygą, spausti „Užsakyti“, pažymėti atsiėmimo būdą „Į knygomatą“ ir pasirinkti, kuriame knygomate (prie „Lidl“ ar Moksleivių namų) atsiims knygą.

Tai atlikęs skaitytojas sulauks SMS žinutės su atsiėmimo kodu. Telieka atvykti prie knygomato, įvesti gautą kodą ir pasiimti knygas.
Užsakyti leidiniai knygomate bus saugomi ne ilgiau nei 72 val. nuo SMS žinutės gavimo. Nepavykus atsiimti leidinių, gyventojai kviečiami susisiekti su bibliotekos darbuotojais darbo metu telefonu (8 443) 25 948.

Į knygomatus galima ir grąžinti leidinius

Knygomatuose yra ir knygų grąžinimo skyrelis. Tad, norint atiduoti pasiskolintus leidinius, nebūtina eiti į biblioteką.
Kita vertus, prieš kelerius metus prie Henriko Nagio viešosios bibliotekos buvo įrengta knygų grąžinimo dėžė. Todėl žmonės, negalintys atvykti į biblioteką jos darbo metu, ir toliau sėkmingai gali perskaitytus leidinius palikti šioje dėžėje.

Žmonės, neturintys galimybių, nemokantys ar nenorintys užsisakyti leidinių internetu ir atsiimti jų iš knygomatų, kviečiami skambinti į biblioteką minėtu telefono numeriu arba parašyti laišką elektroniniu paštu abonementas@mrvb.lt ir pasitarti dėl galimybės pageidaujamas knygas gauti kitais būdais.

Šiemet pristatyta ir dar viena naujovė

Viešojoje erdvėje matydami informaciją apie kituose šalies miestuose įrengiamus knygomatus, mažeikiškiai ne kartą socialiniuose tinkluose diskutavo, ar mūsų rajone reikia, ar nereikia tokios paslaugos.
Kaip ir visada, panašiose diskusijose vienos teisybės nebūna. Todėl nuomonių žmonės reiškė įvairių. Vieniems atrodo, kad knygomatai – dar viena paslauga, padedanti priartinti skaitytoją prie bibliotekos. Kitų nuomone, jau ir iki šiol bibliotekininkai skaitytojams suteikė daug ir įvairių galimybių, kaip pasiskolinti leidinius.

Primename, kad Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos darbuotojų kolektyvas šiemet, rugsėjo mėnesį, visuomenei pristatė ir dar vieną svarbią naujovę – bibliobusą, aprūpintą įvairiomis knygomis, leidiniais, kompiuterine įranga ir reguliariai atvykstantį į rajono kaimus, sodininkų bendrijas, kuriose nėra stacionaraus bibliotekos filialo.
Nida PUKELIENĖ
Nuotr. iš Mažeikių Henriko Nagio bibliotekos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto