Nauja situacija – naujos tradicijos

Mažeikių eglė šiemet sulaukė daug ir įvairaus dėmesio – ir kritikos, ir pagyrimų ne tik iš mažeikiškių, bet ir iš kitų šalies miestų gyventojų. Autorės nuotr.

Lietuvos miestų ir miestelių vadovai, kultūros sektoriaus darbuotojai teigia, kad Kalėdų iš gyventojų koronavirusas nepavogs. Šie jų žodžiai palydimi veiksmais – pagrindinėse aikštėse įžiebiamos eglės. Bet jų įžiebimas vyksta taip, kaip diktuoja laikmečio sąlygos – virtualiai, per nuotolį.
Praėjusios savaitės pabaigoje ir savaitgalį eglės bei papuošimai suspindo ir pagrindinėse Mažeikių, Tirkšlių, Sedos, Laižuvos, Viekšnių, Ukrinų, Leckavos, Židikų aikštėse.
Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, saugant gyventojų sveikatą, buvo atsisakyta įprastai organizuotų „gyvų“ eglių įžiebimo švenčių bei masinių žmonių susibūrimų. Kita vertus, pabandyta paieškoti įdomesnių sprendimų, kad žmonės ir per nuotolį pajaustų artėjančias žiemos šventes.

Vienintelė eglė su kaminais

Visą šventinį laikotarpį mažeikiškius džiuginsianti žaliaskarė buvo pradėta statyti dar praėjusios savaitės pirmadienį.
Į 15 metrų aukščio ir 8 metrų pločio šiųmetę eglę galima įeiti, atsisėsti ant jos viduje įrengtų suoliukų.
Šiųmetis pagrindinis artėjančių žiemos švenčių simbolis yra papuoštas ne tik įprastais dekoro elementais – burbulais, šviečiančiomis girliandomis, snaigėmis, bet ir rajono pramonę simbolizuojančiomis dantračių formos dekoracijomis, kaminais.
„Tai vienintelė eglė pasaulyje, turinti Kalėdų Senelio fabrikėlį snaigėms gaminti. Mūsų devyni kaminukai prigamins snaigių ne tik Mažeikiams, bet ir Lietuvai. Tikimės, kad Kalėdos bus baltos“, – praėjusią savaitę tikino miesto gatvių ir eglės papuošimo projektui vadovavusi Savivaldybės mero pavaduotoja, Savivaldybės įvaizdžio formavimo darbo grupės pirmininkė Lina Rimkienė.

Papuošimams – biudžeto ir paramos lėšos

„Santarvės“ pašnekovės pateiktais duomenimis, Mažeikių miesto šventiniam papuošimui šiemet buvo iš viso skirta 54 tūkst. eurų.
Dar rugsėjo pabaigoje Savivaldybės interneto svetainėje buvo paskelbtas pranešimas apie tai, kad Savivaldybės ir bendrovės „ORLEN Lietuva“ vadovai pasirašė paramos sutartį. Pagal šią sutartį bendrovė skyrė 15 tūkst. eurų 2020 metų Kalėdų ir Naujųjų metų renginiams organizuoti.
Pasak L. Rimkienės, miesto papuošimo sutartis yra kompleksinė, todėl išskirti ir patikslinti, kiek konkrečiai kainavo prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios esančios pagrindinės miesto eglės projektavimas, papuošimų gamyba, eglės įrengimo ir puošimo darbai, ji negalėjo.

Pramonės centro akcentai

Savivaldybės įvaizdžio kūrimo darbo grupės suformuluota ir mažeikiškiams, miesto svečiams bei visai Lietuvai perduodama šių metų miesto ir eglės papuošimų tema yra „Mažeikiai – pramonės centras: istorinės ir šiuolaikinės pramonės raida“.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Nauja situacija – naujos tradicijos”

 1. Laurai parašė:

  Tai, kad jus pati pūtojatės ant kitaip manančių, nes kažkodėl esate įsitikinusi, kad tik jūsų nuomonė vienintelė teisinga. Žmonės parašė kaip jiems atrodo ir jie turi teisę išsakyti savo požiūrį.

 2. Laura parašė:

  Eikit eikit, gargarai jūs internetiniai. Kaip visad vieni putojasi komentaruose, o kiti lanko tą eglę ir prie jos fotografuojasi. O galų gale – vienais metais vienokia, kitais kitokia ta eglė.
  Aišku, faina, kad liaudis turi temą ant ko pazyst.:) Vis pramoga sunkiu karantino laiku, kai jau ir po prakybcentrius draudžiama pramogaut.

 3. As parašė:

  Pirma mintis pamačius šitą „šedevrą“ – Kempiniukas plačiakelnis rūko pypkę. Tiksliau su devynias pypkes :-)

 4. zemaitis parašė:

  o tu Sventas sude kas cia per gargaras????

 5. Pamastymui parašė:

  O kaip su hotrema baiges rimkienei? Bedirba tenai?? Nes kazkaip savivaldybe per daug su jais biciuliaujas itartinai. Tai gal ir kaminai ant egles atsirado, del gero rimkienes biciuliavimo su orlen.

 6. Julius parašė:

  Kai būs pramonės šventė, tai ir puoškimės pramonės tema…. O dabar Kalėdos, jei nepastebėjote….

 7. N. parašė:

  Kitamet papuoskit naturalia eglute? Kad ir tom didelem baltom snaigem ar burbulais, lemputemis ir to gana… Grozis – paprastume. Siemet jo nera. :( Siemet groziuosi kaimu eglutemis. Is toli, zinoma.:)

  1. Julius parašė:

   Pritariu tamstelei…. Kaime daug natūralesnės eglės ir jaukesnės… 😏

 8. žinot parašė:

  Šitas gargaras vietoj eglės tik juoką kelia… Žmonės, kas jums pasidarė? Kur dingo paprastos, tikros eglutės? Štai Telšiuose šiemet tikrai graži, paprasta, skiningai papuošta eglutė. Pavydžiu Telšiams…

 9. Yes parašė:

  Kol p.Rimkiene rupinosi miesto egle,Jurkus padare perversma savivaldybeje..Griztame i 1970 metus.Juk dauguma mazeikieciu balsavo uz Rimkiene,ogavosi atvirksciai

 10. ??? parašė:

  „Mažeikiai – pramonės centras: istorinės ir šiuolaikinės pramonės raida“ – kokios pramones?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto