Nauji inkilai – parskrendantiems paukščiams

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Žmonės vis dažniau pakelia akis į dangų. Tai daryti verčia iš šiltųjų kraštų parskrendančių paukščių balsai.
Norint tinkamai pasitikti sparnuočius, kovo 15–16 d. mūsų rajone organizuojamos inkilų kėlimo akcijos.

Planuojama ir gaminti, ir kelti inkilus

Iš šiltųjų kraštų sugrįžtantys paukščiai – pavasario pranašai, kuriuos svarbu pasitikti tinkamai. Kovo 15 d. Valstybinių miškų urėdija (VMU) kviečia į tradicinę inkilų kėlimo šventę – „Paukščiai grįžta namo“.

Ne vienus metus Mažeikių rajono miškuose vyksta inkilų kėlimo šventės. Šiemet VMU Mažeikių regioninio padalinio miškininkai rajono gyventojus – įvairių ugdymo įstaigų ugdytinius, organizacijų, įmonių atstovus – kviečia atvykti į Kapėnų girininkijos teritorijoje esančią Santeklių poilsiavietę. Inkilų kėlimo šventė prasidės kovo 15 d. 10 val.

Praėjusiais metais tokio renginio metu lopšelio-darželio „Gintarėlis“, „Jievaro“ pagrindinės mokyklos, įmonės „ORLEN Lietuva“ atstovai Jonaičių miške drauge įkėlė 40 inkilų.

Panašią akciją inicijuoja ir motociklininkų susivienijimo „Juodvarniai“ nariai. Visi mažeikiškiai ir miesto svečiai, mylintys gamtą, norintys prasmingai praleisti laiką, kovo 16 d., šeštadienį, 14 val., kviečiami atvykti į Senamiesčio parką. Čia bus gaminami ir į parko medžius įkeliami inkilai. Organizatoriai tikina: lentomis ir vinimis, arbata ir koše bus pasirūpinta.

Pagrindinės taisyklės

Tam, kad inkilai taptų tikrai saugiais namais, o ne spąstais jame perintiems paukščiams, būtina žinoti kelias pagrindines taisykles. Jas primena miškininkai.

Pirma, inkilai turėtų būti gaminami iš natūralių medžiagų – neobliuotų, nedažytų lentų, kurios leidžia paukščių jaunikliams lengviau įsikabinti.

Inkilus vertėtų kelti atsukus landą į rytus arba pietus – tokia kryptimi atgręžti inkilai yra geriau užimami.

Dažnai pasitaikanti klaida – laktos pritvirtinimas prie inkilo landos. Lakta patogumų suteikia ne paukščiams, o tik plėšriesiems gyvūnams, nes jie lengviau gali pasiekti inkilą.

Dar patariama inkilo angą sustiprinti skarda, kad geniai nesumanytų medinės angos praplatinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto