Nauji metai – įprasti darbai

Kasmetinis rajono ugdymo įstaigų pasiruošimas naujiesiems mokslo metams vyksta sklandžiai. Nuotraukoje – naujai įrengiamas Merkelio Račkausko gimnazijos stadionas. Autorės nuotr.

Iki naujųjų mokslo metų pradžios likus šiek tiek daugiau nei savaitei, rajono ugdymo įstaigose intensyviai jiems ruošiamasi.
Mokyklų bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų pasiruošimą stebintys rajono valdžios atstovai didelių problemų nemato. Tikimasi, kad dalyje mokyklų ir darželių tebevykstančius remonto darbus pavyks užbaigti laiku, o jeigu ir nepavyks, – ugdymo procesui jie neturėtų trukdyti.

Kai kur remontai užsitęs

Rajono švietimo įstaigas lankantys bei su jų vadovais bendraujantys Seimo narys Kęstutis Bartkevičius ir rajono vicemerė, Švietimo ir sporto komiteto narė Sigutė Bernotienė pasiruošimą naujiesiems mokslo metams vadina sklandžiu.
Pasak vicemerės, kaip nėra namų be dūmų, taip ir ugdymo įstaigose esama menkų trūkumų. Jos nuomone, miesto mokyklos mokslo metus pradės pakankamai gerai pasiruošusios. Kiek daugiau problemų turi mažosios kaimų mokyklos, mat dirba seniai statytuose, neatnaujintuose, energiškai nelabai efektyviuose pastatuose.
„Kalbant apie lopšelius-darželius, statybininkai ne visur suspės viską sutvarkyti iki Mokslo ir žinių šventės. Vienur darbų pabaiga numatyta spalį, kitur lapkritį. Kur koją yra įkėlusios statybininkų brigados, rugsėjo 1-ąją ne viskas bus baigta, tačiau tai yra dalykai, kurie nuo įstaigų vadovų ar kolektyvų narių gerų norų nepriklauso“, – sakė S. Bernotienė.
Mero pavaduotoja prašo remontuojamas ugdymo įstaigas lankančių vaikų tėvelių supratingumo bei kantrybės laukiant remonto pabaigos.

Daugiausia rūpesčių dėl infrastruktūros

Seimo narys K. Bartkevičius „Santarvei“ sakė pastebėjęs, kad dauguma ugdymo įstaigų vadovų išsakomų rūpesčių yra susiję būtent su infrastruktūros bei techninės bazės atnaujinimu.
Nusidėvėję ir šiuolaikinių standartų neatitinkantys vadinamieji sanitariniai mazgai, elektros instaliacijos sistemos, nusidėvėję ir morališkai pasenę baldai bei mokymo priemonės – tai dažniausiai minimos problemos, kurias būtina išspręsti.
„Rajono ugdymo įstaigos pastatytos dar sovietiniais laikais. Tad vienur laukiama renovacijos pradžios, kitur kyla nemažai klausimų dėl projektų įgyvendinimo.
Pavyzdžiui, vienose įstaigose langai pakeisti, kitose iš viso nepakeisti, o dar kitose jų pakeista tik kažkokia dalis. Kai kurios įstaigos buvo apšiltintos, tačiau prisidėjo kitos – ventiliavimo, prasto apšvietimo problemos. Tai tokie gyvenimiški dalykai, kuriuos po truputį stengiamasi atnaujinti“, – kalbėjo pašnekovas.
„Santarvė“ pasižvalgė po rajono ugdymo įstaigas. Ne visose naujųjų mokslo metų laukiama be problemų.

Apie tai plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

One Reply to “Nauji metai – įprasti darbai”

  1. Mamytė parašė:

    Nu bent tėvams praneštų per auklėtojas kad delfinas nepradės dirbt nuo rugsėjo 1d.vaikas tiek laukia kol eis į darzely pasiilgęs draugų o še ir sužinome per santarvę kad rugsėjos 1 nebus:(ką daryti,gerai kad šiuo momentu nedirbu,ech…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto