Nauji mokslo metai – su viltimi, kad bus geriau

Nuo rugsėjo mėnesio mokyklose turėtų pradėti mokytis per 6200 mokinių. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Iki Rugsėjo 1-osios liko vos savaitė. Švietimo įstaigų vadovai neabejoja, kad ir šie mokslo metai bus kupini išbandymų, tačiau viliasi, kad gal jie bus šiek tiek lengvesni, nes jau yra sukaupta patirties dirbant pandemijos laikotarpiu.
Vilties, kad šie mokslo metai bus lengvesni, kad pasiseks išvengti COVID-19 ligos protrūkių, teikia ir tai, kad mūsų rajone jau yra vakcinuota per 90 proc. mokytojų.
Savivaldybės administracijos atstovai tikina, kad mokslo metams jau pasiruošta. Mokyklų vadovų teigimu, dar yra nemažai neaiškumų dėl ugdymo proceso, be to, kai kurios mokyklos šiemet liko be remonto.

Kaukės – nuo penktos klasės

Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko diskusijos, kaip prasidės mokslo metai, ar bus grįžta prie nuotolinio mokymo, ar bus privalomos kaukės mokiniams ir mokytojams.
Buvo sutarta, kad nuo rugsėjo 1-osios bus grįžta prie mokymo kontaktiniu būdu. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Šiugždinienė praėjusią savaitę pranešė, kad kaukes dėvėti privalės ne visi moksleiviai.
„Kaukių reikės nuo penktos klasės, iki penktos klasės jų dėvėti nereikės“, – ketvirtadienį Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos surengtoje diskusijoje kalbėjo J. Šiugždinienė. Ministrė taip pat patikino, kad, nepaisant šiuo metu esančio aukšto sergamumo COVID-19 liga, moksleiviai naujais mokslo metais vis tiek mokysis kontaktiniu būdu.
„Situacija yra kitokia, negu buvo pavasarį. Mes turime vertinti kitokius kriterijus. Nepakanka vertinti vien atvejų ar lovų ligoninėse skaičių. <…> Mes esame sutarę Vyriausybėje, kad situacija bus stebima nuolat, konsultuojamasi su ekspertais. Tik toje situacijoje, kai išnaudojame visas kitas galimybes, sprendimas gali būti priimtas“, – kalbėjo ministrė.

Dauguma mokytojų pasiskiepijo

Savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų bei Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžiuose Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sakė, kad dabartinė situacija dėl COVID-19 ligos leidžia grįžti prie kontaktinio mokymo. Tuo labiau kad ir mokytojų skiepijimasis gerokai pasistūmėjo į priekį.
Politikus vedėjas informavo, kad per 90 proc. mokytojų jau yra atlikę visą vakcinaciją. Kai kuriose mokyklose ir vaikų lopšeliuose-darželiuose pedagogai pasiskiepijo visu šimtu procentų. Pasak A. Stonkaus, tikėtina, kad, prasidėjus mokslo metams, nuo darbo neteks nušalinti nė vieno mokytojo.

Gresia nušalinimas

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas pastebėjo: šiek tiek vangiau skiepijasi švietimo įstaigas aptarnaujantis personalas, tačiau kiekvienas darbuotojas žino: jei nesiskiepys, teks reguliariai testuotis, o to nedarantys asmenys bus nušalinti nuo darbo – atlyginimas nebus mokamas, tačiau liks visos socialinės garantijos.
A. Stonkaus teigimu, kol kas kalba neina apie tokių žmonių atleidimą iš darbo, tačiau taip pat nėra aišku, kiek ilgai gali būti tęsiamas nušalinimas.
Tarybos nariai domėjosi, ar nušalinimai nesutrukdys pačiam ugdymo procesui.
„Jeigu vis dėlto bus nušalinti bendrojo ugdymo mokytojai, ar turėsite kuo juos pakeisti? Nekils dėl to problemų?“ – vedėjo klausė Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Reda Šaulienė.
A. Stonkus atsakė: „Mes šitą problemą tikrai išspręsime, jei tokia bus, nes pagal mokytojų skiepijimosi tempus jų neturėtų kilti. O jei ir teks nušalinti kokį mokytoją nuo darbo, nemokant atlyginimo, greičiausiai tik trumpam, nes žmogus pagalvos, ar apsimoka būti nušalintam ir negauti atlyginimo.“
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Nauji mokslo metai – su viltimi, kad bus geriau”

  1. Anonimas parašė:

    Baisu, kad mokslo metai prasideda nuo gąsdinimų. Kaip nusiteikti darbui? Švietimo kontoros moterytės galės padirbėti vietoj kavagėrio.

  2. vilija parašė:

    Gaus pats stonkus lašinius mesti ir į mokytojo vietą stot,vaje pagąsdino,nemokės atlyginimo.Toks įspūdis,lyg milijonus mokėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto