Naujiems Seimo nariams įteikti pažymėjimai

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas Seimo nario pažymėjimą įteikė Kęstučiui Bartkevičiui. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Trečiadienį parlamente Vyriausioji rinkimų komisija įteikė Seimo nario pažymėjimus naujiesiems Seimo nariams.
Pažymėjimą gavo ir mažeikiškis Kęstutis Bartkevičius.

Vyko iškilminga ceremonija

Nors Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl Seimo rinkimų teisėtumo, Vyriausioji rinkimų komisija nelaukė sprendimų dėl rinkimų rezultatų teisėtumo.
Seime vykusioje iškilmingoje ceremonijoje pažymėjimus išrinktiesiems Seimo nariams įteikė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Nauji Seimo nariai buvo pagerbti rože.
Mažeikių rinkimų apygardoje išrinktam mažeikiškiui K. Bartkevičiui ilgai laukti neteko, nes būsimieji parlamentarai buvo kviečiami abėcėlės tvarka.
Ceremonijoje dalyvavo ir Skuodo-Mažeikių apygardoje išrinkta „darbietė“ Audronė Pitrėnienė.

Priesaika – kitą savaitę

Parlamentarams įteikti naujo pavyzdžio pažymėjimai turi tam tikras saugumo žymes. Su jais Seimo nariai galės patekti į parlamento rūmus ir plenarinių posėdžių salę, galės balsuoti.
„Sunku įvardinti, ką jaučiu. Dabar, kol nebus Konstitucinio Teismo verdikto, esu lyg pusė lupto, pusė skusto“, – po ceremonijos telefonu „Santarvei“ prisipažino išrinktasis parlamentaras.
Oficialiu Seimo nariu tampama priėmus priesaiką ir gavus Seimo nario mandatą. Tokia procedūra numatyta lapkričio 15 dieną.

Posėdis turėtų būti atšauktas

Penktadienį buvo numatytas neeilinis rajono Savivaldybės tarybos posėdis. Jame vicemeras K. Bartkevičius turėjo būti atleistas iš šių pareigų. Jo pareigas numatyta skirti partijai Tvarka ir teisingumas atstovaujančiai Sigutei Bernotienei, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkei.
Politikas „Santarvei“ sakė, kad posėdis turėtų būti nukeltas, nes Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas rekomendavo į Seimą išrinktiems merams, vicemerams neskubėti pasitraukti iš pareigų, kol nėra Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

Išreiškė savo norus

Vis dėlto K. Bartkevičius tikisi, kad rinkimų rezultatai bus pripažinti teisėtais ir jis galės atstovauti  mažeikiškiams.
Lankydamasis Seime, savo partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos sekretoriate, jis išsakė pageidavimus, kokiuose komitetuose norėtų dirbti. Kaip ir anksčiau „Santarvei“ buvo prasitaręs,   niekas nepasikeitė – norėtų dirbti Ekonomikos ar Aplinkos apsaugos komitete.
Arčiausiai širdies būtų darbas komisijoje, susijusioje su jaunimo ir sporto arba jūriniais reikalais, nes beveik trejus metus mažeikiškiui yra tekę vadovauti Klaipėdos jūrų uostui.

2 Atsakymai į “Naujiems Seimo nariams įteikti pažymėjimai”

  1. Algirdui parašė:

    Kokios bėdos slegia tavo pečius, kad toks piktas esi. Normalus žmogus, tokių kvailų komentarų nerašo…(:

  2. Algirdas, Mažeikiai parašė:

    Kažkokį pažymėjimą už 100 litų ir aš turguje nusipirkau. Sako, kad Seimo nario.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto