Naujiena skaitytojams – biblioteka ant ratų

Nuotr. iš Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos archyvo – taip atrodantis „bibliobusas“ lankys mūsų rajono gyventojus.

Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos darbuotojai pasidalijo džiugia naujiena – skaityti mėgstančius atokesnių mūsų rajono vietovių gyventojus netrukus pradės aptarnauti mobilioji biblioteka.

Pirmoji šiaurės vakarų regione

Penktadienį, 11 val., prie Henriko Nagio viešosios bibliotekos vyks mobiliosios bibliotekos atidarymas.

Autobusiuke įrengta mobilioji biblioteka paslaugas teiks rajono gyvenvietėse, kuriose nėra bibliotekos filialo, arba pagal poreikius ir užsakymus gyventojams pristatys knygas į namus.

„Galime džiaugtis ir didžiuotis – tai pirmoji mobilioji biblioteka šiaurės vakarų Lietuvos regione. Biblioteka moderni, patraukli, turinti savo atskirą fondą ir patogi tiek darbuotojams, tiek lankytojams“, – pasakojo Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė.

Patraukli ir patogi

Mobiliojoje bibliotekoje paruoštos dvi visiškai kompiuterizuotos darbo vietos su būtina technine įranga, veiks belaidis internetas, bus galimybė naudotis knygomis, periodiniais ir informaciniais leidiniais, spausdintuvu, kopijuoti ir skenuoti dokumentus.

Keliaujančioje bibliotekoje įrengtos saugios ir patrauklios lentynos knygų fondui. Lentynose telpa nemažai leidinių  – apie 700 knygų.

Mobilios bibliotekos paslaugos galės pasiekti kiekvieną mūsų rajono gyventoją, o svarbiausia – žmones su negalia, taip bus puoselėjama viena iš svarbiausių bibliotekos misijų – mažinti socialinę atskirtį.

Visas paslaugas vartotojas galės gauti tik pateikęs skaitytojo pažymėjimą arba asmens dokumentą.

Numatyta 10 maršrutų

Įvertinus tai, kiek gyvenvietės yra nutolusios nuo joms artimiausių bibliotekos filialų, bendruomenės dydį ir susidomėjimą bibliotekos teikiamomis paslaugomis, šiuo metu numatyta 10 bibliotekos ant ratų kelionių maršrutų.

Tačiau gyventojai gali kreiptis į biblioteką su pageidavimais, kur mobilioji biblioteka galėtų užsukti ir teikti paslaugas.

„Tik nuo gyventojų aktyvumo priklausys, kaip greitai mobiliosios bibliotekos projektas prigis ir gyvuos. Bibliotekos komanda yra pasiruošusi dirbti ir atsižvelgti į visų gyventojų pageidavimus, poreikius“, – pažymėjo A. Bernotienė.

2 Atsakymai į “Naujiena skaitytojams – biblioteka ant ratų”

  1. Skaitytoja parašė:

    Kaip knygnešių laikais knyga pasieks skaitytoją. Bet kadangi ne 19 amžius, tai knyga atvažiuos autobusu, o ne arkliuku ar ant nugaros su kromeliu.

  2. Liūdnas parašė:

    Labai gaila tikrų bibliotekų ir jų darbuotojų. Kur žingsniuojame?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto