Naujos kadencijos tarybos komitetai pradėjo darbą

Autorės nuotr.

Praėjusį antradienį įvyko pirmasis naujos kadencijos tarybos posėdis. Jame buvo patvirtinta ir nauja komitetų sudėtis. Jau po savaitės į pirmuosius posėdžius rinkosi ir naujieji komitetai.
Pirmasis startavo Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetas, kuriame iš penkių narių net trys – savivaldos naujokai. Tarp jų ir komiteto pirmininkė – Milda Šukienė.

Aptarė nekilnojamojo turto mokestį

Komitetų nuo pat pirmųjų posėdžių laukė svarbūs klausimai. Tarp jų – nekilnojamojo turto mokesčio tarifo nustatymas 2020 metams.
Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė, laikinai einanti administracijos direktoriaus pareigas, paaiškino, jog yra nusistovėjusi tradicija, kad, nesant jokių pasiūlymų nei iš verslo, nei individualiai gautų, pirmam svarstymui teikiamas toks sprendimo projektas, kuriame įrašytas praėjusiais metais patvirtintas tarifas: tai yra 0,3 proc. nekilnojamojo turto vertės. Tačiau už tuos objektus, kurie nesutvarkyti ir kelia grėsmę aplinkai bei žmonių saugumui, tenka mokėti 3 proc. nekilnojamojo turto vertės tarifu.
Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetas sutiko, kad ir šiemet tarybai būtų teikiamas projektas, kuriame nekilnojamojo turto mokesčiai liktų tokie pat, kaip ir šiais bei praėjusiais metais.

Pritarė būsto pirkimui

Komitetas pritarė ir socialinio būsto pagal socialinio būsto fondo plėtros programą pirkimui. Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Asta Gramaliauskienė paaiškino, kad tokia programa įgyvendinama pagal europinį projektą. Pagal jį buvo įrengta 20 socialinių būstų ir 35 nupirkti. Įgyvendinant projektą buvo sutaupyta apie 8,5 tūkst. eurų. Juos nutarta panaudoti nuperkant vieno kambario butą.
R. Podelienė pridūrė: prie būsto įsigijimo Savivaldybė prisidės lėšomis, kurios gaunamos parduodant būstus.
„Būtina spėti į paskutinį traukinį, nes rugpjūčio mėnesį baigiasi tas europinis projektas. Jeigu nenuperkame, pinigai dingsta – jie grįžta į europinį biudžetą“, – patikslino R. Podelienė.

Kintamoji dalis – maksimali

Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto nariams pirmiesiems metines veiklos ataskaitas pateikė viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų, kurių steigėja yra Savivaldybės taryba, vadovai.
Visos jos – Mažeikių ligoninė, Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centras, Mažeikių ir Sedos pirminės priežiūros centrai – metus baigė su teigiamu rezultatu.
Šių įstaigų vadovų atlyginimas susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalies. Teigiamas rezultatas – vienas iš kriterijų, kad vadovai galėtų gauti kintamąją dalį. Geri ir kiti nustatytų užduočių įvykdymo rezultatai lėmė, kad vadovams siūloma skirti 40 proc. dydžio pastoviosios dalies kintamąją atlyginimo dalį.
Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetas tam pritarė.

Sudaryti keturi komitetai

Ne mažiau svarbūs klausimai laukia ir kitų šią savaitę posėdžiausiančių komitetų. Kaip ir praėjusią kadenciją, ir šioje veiks penki komitetai. Pirmajame tarybos posėdyje buvo patvirtinti keturių komitetų, išskyrus Kontrolės, sudėtis.
Kaip ir įprasta, populiariausias – Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetas, jame dirbs 9 tarybos nariai. Komiteto pirmininkė – Ona Kelpšienė, pirmininko pavaduotojas – Jonas Žičkus, nariai: Andriejus Virkutis, Rimantas Gramas, Pranas Trakinis, Odeta Jasmontienė, Saulius Šiurys, Antanas Tenys, Deivydas Vyniautas.
Švietimo, kultūros ir sporto komitete dirbs 7 politikai: Virginijus Sungaila, Rūta Matulaitienė, Paulius Auryla, Lina Rimkienė, Laima Nagienė, komiteto pirmininkas Česlovas Čyžas, pirmininko pavaduotoja Sigutė Bernotienė.
Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetą pasirinko penki politikai: Zita Šaulienė, Irena Macijauskienė, Eimantas Salatka, pirmininkė Milda Šukienė, pirmininko pavaduotojas Darius Ereminas.
Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komitetą sudaro 5 politikai: pirmininkas Vytautas Visminas, pirmininko pavaduotojas Paulius Pocevičius, Nerijus Baužys, Bronius Kryžius, Jonas Jurkus.
Kontrolės komiteto narius nuspręsta tvirtinti kitame Savivaldybės tarybos posėdyje.

 

One Reply to “Naujos kadencijos tarybos komitetai pradėjo darbą”

  1. Pradėjo parašė:

    žalčiai darbą nuo savo darbo užmokesčio didinimo.Nu tiesiog pizdukai,ir ne kiteip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto