Naujos taisyklės – naujos tvarkos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmosios lapkričio dienos – laikas, kai daugelis lanko artimųjų kapus. Iki tol stengiasi juos sutvarkyti, gražiau papuošti.
Rugsėjo mėnesį Savivaldybės tarybai patvirtinus mūsų rajono kapinių tvarkymo taisyklių pakeitimus, rajono gyventojams, prižiūrintiems artimųjų kapus, atsiranda daugiau galimybių ir laisvių.
„Santarvės“ kalbinti seniūnijų atstovai neprieštarauja, kad pokyčiai – gyventojų naudai, tačiau pastebi, jog kapinių prižiūrėtojams darbo už tą patį atlyginimą padaugės.

Tarybai pristatydamas rajone esančių kapinių tvarkymo taisyklių pakeitimus, Savivaldybės administracijos vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa kaip vieną pagrindinių pasikeitimų įvardijo tai, kad rajono kapinėse bus galima laidoti neišnešiotus kūdikius (iki 22 savaitės). Tereikės seniūnijai pristatyti sveikatos apsaugos ministro patvirtintos formos medicinos dokumentų išrašą.
Daugiau funkcijų, kurios anksčiau gulė ant seniūnų pečių, suteikiama kapų prižiūrėtojams.
Pagal papildytas taisykles atsakingas už kapavietės priežiūrą asmuo, panoręs statyti, rekonstruoti ar remontuoti kapo paminklą, antkapį, kitą kapavietės objektą, prašymą ir kapavietės sutvarkymo projektinius sprendimus turės pateikti tik kapinių prižiūrėtojui. Seniūnui, kaip būdavo iki šiol, prašymo ir dokumentų teikti nebereikės.
Taisyklėse taip pat numatyta, kad praėjimus tarp gretimų kapaviečių bus galima padengti ne tik smulkios skaldos, smėlio ar smulkaus žvyro sluoksniu, bet ir betoninėmis trinkelėmis (statybinėmis medžiagomis, pritaikytomis kloti šaligatvius ir takus). Visa tai bus privalu suderinti su gretimas kapavietes prižiūrinčiais asmenimis.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto