Naujovės kol kas nekelia optimizmo

Šiemet į Mažeikių rajono mokyklas pirmokų susirinks panašiai tiek pat kiek ir pernai. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuolat atnaujinamos, pertvarkomos ir keičiamos šalies švietimo sistemos darbuotojai, regis, susitaikė su nesibaigiančiais pokyčiais, sumaištimi, neužtikrintumu dėl ateities.
Naujieji mokslo metai Lietuvos ir Mažeikių rajono švietimo bendruomenei bus nemenkas iššūkis.
Švietimo ir mokslo ministerija baigiantis vasarai pažėrė nemažai naujovių. Bene daugiausia nerimo pedagogams kelia nuo rugsėjo įvedama mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistema.

Pagrindinė tema – naujovės

Ketvirtadienį Gabijos gimnazijoje vyko ugdymo įstaigų vadovų šventinis pasitarimas.
Jo išvakarėse Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad jau nuo pavasario švietimo sistemos darbuotojai laukė rugsėjį prasidėsiančių pokyčių. Anksčiau apie juos būdavo labai daug kalbama, deja, mažiau daroma. Kitaip tariant, reformų, permainų iniciatoriai jų nepagrįsdavo oficialiais dokumentais – poįstatyminiais aktais, įsakymais.
„Nė vienais metais, artėjant rugsėjo pirmajai, švietime nėra buvę tiek naujienų. Viskas keičiasi iš pagrindų – ir švietimo finansavimo, ir apmokėjimo už darbą, ir daugelis kitų tvarkų“, – kalbėjo vedėjas.

Nebeliks mokinio krepšelio

Nuo naujųjų mokslo metų nebeliks vadinamojo mokinio krepšelio finansavimo modelio. Jį pakeis klasės krepšelis ir nuo rugsėjo dalis ugdymo lėšų bus skaičiuojamos ne pagal kiekvieną mokinį, o pagal klasių skaičių ir dydį.
Vis tik esmine naujove A. Stonkus vadina pasikeitusią mokytojų darbo apmokėjimo tvarką –perėjimą prie valandinio skaičiavimo. Mokytojo etatą sudarys 1512 valandų per metus, 36 valandos per savaitę.
Numatyta, kad mokytojo darbo laikas bus skirstomas į 3 dalis: kontaktines valandas, tai yra pamokas, pasirengimą joms ir darbą mokyklos bendruomenei.
Dvejonių dėl to, kam ši nauja sistema bus naudinga, kas nuo jos nukentės, dar kyla labai daug – ir mokyklų direktoriams, ir patiems mokytojams.
Vedėjas į klausimą, ar dabar, kai rugsėjo 1-oji jau visai čia pat, mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistema (MEDUS) tampa aiškesnė, vedėjas atsakė lakoniškai: „Vien per rugpjūtį vyko trys rajono ugdymo įstaigų vadovų, švietimo skyriaus atstovų pasitarimai. Aiškinamės, kas neaišku, dėliojame, kviečiame konsultantus, mokomės, ruošiamės ir tikimės, kad būsime pasiruošę“.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto