Naujų susirgimų COVID-19 infekcija nemažėja ir šalyje, ir mūsų rajone

Nuotr. iš SAM archyvo

Epidemiologai konstatuoja, kad situacija dėl COVID-19 tebėra įtempta: naujų susirgimų atvejų skaičius vis dar auga, prastėja ir kiti sergamumą apibūdinantys rodikliai.
Atsižvelgdama į sudėtingą situaciją ligoninėse, ministerija ragina gyventojus elgtis atsakingai, rūpintis savo ir aplinkinių sveikata, ypač artėjant šaltajam metų sezonui, kuomet itin palankios sąlygos įvairioms virusinėms ligoms plisti.

COVID-19 spalvinių zonų žemėlapyje visos savivaldybės, išskyrus Ignalinos, jau yra nusidažiusios juodai.
Priminsime, kad Mažeikių rajonas 14 d. naujų atvejų 100 tūkstančiui gyventojų ribą (500) peržengė ir į juodųjų savivaldybių grupę pateko nuo rugsėjo 20 d., kuomet šis rodiklis buvo 506 atvejai.
Statistikos departamento duomenų analizė byloja, kad rajone epidemiologinė situacija, kaip ir visoje šalyje, vis dar blogėja. Sergamumo rodiklis šoktelėjo beveik dvigubai ir siekia 1006 atvejus 100 tūkstančiui gyventojų.
Šiuo metu COVID-19 liga serga 463 mūsų rajono gyventojai. Per savaitę naujų atvejų registruota 266, paros vidurkis – 38 susirgimai. Prieš tai buvusią savaitę šie rodikliai buvo mažesni.
Pastaruoju metu dėl COVID-19 ligos išaiškinimo mūsų rajone kas savaitę atliekama apie 2,2 tūkst. tyrimų, vis dar didėja teigiamų tyrimų dalis, praėjusią savaitę ji sudarė 13,2 proc.
Praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruota 16 COVID-19 ligos protrūkių: 11 ugdymo įstaigose, 3 gamybos srityje, po vieną apsaugos ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
Šiuo metu privalomoje izoliacijoje yra 655 asmenys, keliautojai ir sąlytį su sergančiuoju COVID-19 turėję asmenys.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Naujų susirgimų COVID-19 infekcija nemažėja ir šalyje, ir mūsų rajone”

 1. Anonimas parašė:

  Tokie duomenys turi būti publikuojami kiekvieną savaitę. Rajono gyventojai privalo žinoti kiek per savaitę užsikrėtė COVID-19 virusu, kiek užkrėstų guli ligoninėje, kiek mirė, kiek pasveiko. Gal tai paskatins abejojančius pasiskiepyti.

  1. Jo jo parašė:

   Ir ką ta informacija jums pakeis? Esame nevalinskai – nedėvime kaukių, kaip privaloma, nedezinfekuojame rankų ir jų neplauname, nesiskiepijame patys, nors vakcinos nemokamos, neskiepijame vaikų. (Aišku, taip daro ne visi yra ir sąmoningų žmonių). Man bjauru matyti kad net medikai ignoruoja reikalavimus viešąjame transporte dėvėti kaukes, arba kai matai, kad slaugytoja dirbanti moteris net nežino, kas tai yra kosėjimo – čiaudėjimo etiketas – paskleidžia visą nosiaryklės turinį visam autobusui.
   Tos šalys, kurios šių reikalavimų laikos jau panaikino beveik visus reikalavimus ir vis tiek žmonės rekomendacijų laikosi. Na, o mes labai norime sutikti Kalėdas karantine su komendanto valanda. Neužteko pernykščių Kalėdų, norime pakartoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto