Ne visi iškvietimai – būtinybė

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Gegužę Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje (PGT) netrūko iškvietimų. Pasitaikė ne vienas atvejis, kai, ugniagesių gelbėtojų ekipažams atvykus į vietą, paaiškėja, jog iškvietimai yra nepagrįsti – su iškilusiomis problemomis galėjo susitvarkyti patys gyventojai.

Šiemet mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai vyko į 206 iškvietimus: į 83 gaisrus, 74 atvejais atliko gelbėjimo darbus. 49 kartus į šiuos pareigūnus kreiptasi be reikalo, 33 iš šių atvejų – nepagrįsti.
Vien gegužę netrūko iškvietimų, kai pavojaus žmonių gyvybei ar turtui nebuvo. Per pastarąsias porą savaičių registruoti šeši tokie pranešimai. Pavyzdžiui, gegužės 15-ąją Sodų gatvės daugiabučio gyventojai skundėsi, kad po devynaukštį sklinda dūmai, išskubėjo trys ugniagesių gelbėtojų ekipažai, o užmirštą ant viryklės puodą nukėlė pats gyventojas.
Gegužės 17-ąją pranešta, kad Sodų gatvėje mergaitė įkišo koją į dviračio ratą ir jos neištraukia. Kol atvyko ugniagesiai, mergaitei pagelbėjo patys gyventojai. Dar po dviejų dienų sulaukta moters pranešimo, kad Laisvės gatvėje ji nepatenka į automobilį, tačiau ekipažų pagalbos taip pat nebeprireikė. Gegužės 22-ąją Sodų gatvės gyventoja pranešė, kad dega elektros laidai, kol atvyko pareigūnai, incidentas likviduotas. Ilgintuvas ištrauktas iš kištukinio lizdo…
Antradienį susirūpinę Respublikos gatvės gyventojai prašė atidaryti namo duris, tačiau, atvykus ugniagesių ekipažams, duris atvėrė pati namo šeimininkė.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto