Neatsargus elgesys prie vandens kelia pavojų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vasaros sezonas kelia nerimą ugniagesiams gelbėtojams – šiltuoju metu kasmet tenka traukti iš vandens skenduolius.

Šiemet iki birželio 3-iosios visoje Lietuvoje ugniagesiai gelbėtojai jau atliko 109 gelbėjimo darbus vandenyje: ištraukė 34 skenduolius, iš jų vieną nepilnametį, bei išgelbėjo vienuolika skendusiųjų. Vien gegužę iš vandens telkinių jau ištraukti septyni skenduoliai, birželio 1-ąją pirmasis vasarą nuskendęs vyras aptiktas Zarasų rajone esančiame Auslo ežere.

Liūdna statistika ir Mažeikių rajono priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje – šiemet ugniagesiai gelbėtojai rajone iš vandens telkinių ištraukė du nuskendusius vyrus (52-ejų ir 32-ejų metų). Nedaug iki nelaimės trūko ir kovo 25-ąją, tačiau neabejingi piliečiai išgelbėjo Juodpelkio tvenkinyje įlūžusius tris dvylikamečius.
„Rajone yra nemažai vandens telkinių, yra dideli Sedos ir Plinkšių ežerai, pačiame mieste vinguriuoja Ventos upė, tyvuliuoja Juodpelkio tvenkinys, tad ir nelaimių vandenyje būna kiekvienais metais. Pernai nuskendo tik vienas žmogus, o štai 2020-aisiais – net keturi, trys iš jų buvo žvejai, du nuskendo Ventos upėje miesto ribose“, – situaciją komentavo Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.

Visas rašinys – „Santarvės“ rašinyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto