Nedidelėms įmonėms tikrinti – kontroliniai klausimynai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo šiol nedidelės viešojo maitinimo įstaigos, mažmeninės prekybos vietos, kirpyklos bei grožio salonai bus tikrinami pagal kontrolinius klausimynus.
Periodinę kontrolę atliekantys specialistai galės bausti įmonę tik už klausimynuose numatytų nuostatų nesilaikymą.
Kontrolieriai įspėja, kad tai nereiškia, jog bus galima nesilaikyti kitų higienos normų.

Įneš aiškumo

Ūkio ministerija primena, kad kontrolinis klausimynas – tai verslo priežiūrą atliekančios institucijos dokumentas, sudarytas iš kontrolinių klausimų.
Į šiuos klausimynus įtraukti tik svarbiausi kiekvienos srities teisės aktų reikalavimai. Periodinių patikrinimų metu kontrolieriai galės bausti tik už teisės aktų nuostatų, įtrauktų į klausimyną, nesilaikymą.
Klausimynuose taip pat pateikiamos mažiau svarbios teisės aktų nuostatos (pažymėtos žvaigždute), už kurių pažeidimus nebus baudžiama juos nustačius pirmą kartą.
Ūkio ministras Rimantas Žylius žiniasklaidai teigė, kad šių klausimų taikymas leis verslininkui aiškiai ir iš anksto žinoti, kuo domėsis inspektorius, atlikdamas įprastinį patikrinimą, bei už kokių reikalavimų pažeidimą gali būti skirta bauda.

Dokumentą privalo turėti

Minėtas paslaugas teikiančios nedidelės įmonės gali pasitikrinti, ar atitinka svarbiausius reikalavimus – kontrolės klausimynai skelbiami Ūkio ministerijos interneto svetainėje bei www.verslovartai.lt.
Jeigu tikrinantis inspektorius planinio patikrinimo metu klausimyno neturi, verslininkas gali apskųsti inspektoriaus veiksmus administracinių ginčų komisijai arba administraciniam teismui.
Kontrolierių teigimu, tai, kad periodinė kontrolė bus atliekama tik pagal klausimynus, nereiškia, kad bus galima nesilaikyti kitų higienos normų nuostatų. Jų laikymasis buvo kontroliuojamas operatyviosios kontrolės metu – gavus skundą.

Taikys 9 institucijos

Šiemet devynios verslą kontroliuojančios institucijos pasirašė deklaraciją „Dėl pirmųjų verslo metų“.
Siekdama mažinti administracinę naštą verslui, Vyriausybė protokoliniu sprendimu įpareigojo šias institucijas parengti nedidelių viešojo maitinimo įmonių, nedidelių mažmeninės prekybos subjektų, kirpyklų ir grožio salonų, autoservisų kontrolės klausimynus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto