Nedideli pinigai – akstinas supriešinti?

Seniūnaičių išmokoms per metus planuojama skirti šiek tiek per 50 tūkstančių litų. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Nuo kitų metų visuomeniniais pagrindais dirbantys rajono seniūnaičiai už savo veiklą galės gauti kompensacijas, jeigu tam pritars Savivaldybės taryba.
Siūloma kiekvienam seniūnaičiui kas mėnesį iš rajono biudžeto skirti po 69 litus, arba 20 eurų.
Kai kurie seniūnai mano, kad toks sprendimas gali paralyžiuoti bendruomenių veiklą – joms vadovaujantys žmonės už savo darbą iki šiol negauna nė lito.
Iki šiol visi šalies seniūnaičiai pareigas ėjo už dyką. Praėjusių metų pabaigoje Seimas pakoregavo Vietos savivaldos įstatymą, jo pakeitimai įsigaliojo nuo šių metų pradžios.
Dabar jau seniūnaičiui, su jo veikla susijusioms  kanceliarijos, pašto, telefono, interneto, ryšio, transporto išlaidoms apmokėti gali būti skiriama išmoka, už kurią atsiskaitoma ne rečiau kaip kartą  per metus. Šios išmokos dydį ir atsiskaitymo tvarką nustato Taryba.
Kai kurios savivaldybės suskubo seniūnaičiams parodyti kad ir simbolinį dėmesį ir savo sprendimais įteisino naująją įstatymo nuostatą. Tiesa, išmokų dydis gerokai pakoreguotas – nuo 25 iki 100 litų…

Plačiau apie tai skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Nedideli pinigai – akstinas supriešinti?”

  1. MK parašė:

    Seniūnaitis, tik tarpinis asmuo tarp seniūno ir gyventojų, jis tik patariamąją teisę turintis asmuo. Pagrindu turėtu būti bendruomenės pirmininkas, kuris yra juridinis asmuo , turi anspaudą , gali dalyvauti projektuose, tiek vietiniuose, tiek ES programose ir savo parašu gali tvirtinti kaimo žmonių priimtus sprendimus. Pirmininkas išleidžia daugiausia,ir iš savo kišenės. Reikėjo mastyti pradedant kurti bendruomenes, o ne dabar.

  2. as parašė:

    Ne manau,kad visi seniūnaičiai yra verti tu pinigėlių.Yra tokių seniunaiciu,kurį matai tik per Kalėdinį rengini,kai reikia vaikams dovanėlės išdalinti ir viskas:ate iki kitų metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto