Negyvenamose bendrabučio patalpose – net du gaisrai

Ugnis siautėjo bendrabučio bendrojo naudojimo patalpose. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Trečiadienį Sodų gatvės septintajame name ugnis siautėjo net du kartus. Čia degė gyvenamosios patalpos ir sandėliukas.

Liepsnos veržėsi pro langą

Iš liūdną reputaciją turinčio bendrabučio trečiojo aukšto lango besiveržiančias liepsnas žmonės pastebėjo apie pirmą valandą dienos.
Ugniagesiai gelbėtojai gaisrą sutramdė per kelias minutes, žmonių patalpose nebuvo, jie nenukentėjo.
Antrasis iškvietimas iš to paties bendrabučio Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė prieš vienuoliktą valandą vakaro: tame pat aukšte degė sandėliuke šalia virtuvės sukrauti drabužiai bei namų apyvokos daiktai. Kol atvyko ugniagesiai, subėgę aukšto gyventojai kibirais nešė vandenį, neleido ugniai išplisti, tad pareigūnams beliko tik išmesti rūkstančius daiktus pro langą.

Padegėjų nustatyti nepavyksta

Pernai gruodį pareigūnai į šį bendrabutį važiuodavo kaip į nuolatinę darbovietę – per dieną po du tris kartus. Iš viso tuo metu registruoti aštuoni gaisrai, kuriuose žmonės nenukentėjo.
Visi gaisrai kilo tuose aukštuose, kur yra apleistų kambarių – juose renkasi žmonės, neturintys nuolatinės gyvenamosios vietos.
„Net neįsivaizduojame, kas čia galėjo vidury dienos padegti virtuvę, o po to – sandėliuką. Patys matote, kas čia yra: lauko ir bendro koridoriaus durys atlapos iki galo, vaikšto kas nori. Mes patys tikrai nedeginame savo virtuvės“, – sakė koridoriuje sutikta namo gyventoja.
Pasak Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininko Audriaus Tupiko, rajono Savivaldybei nusiųstas ne vienas raštas dėl padėties šiame daugiabutyje. Buvo imtasi priemonių –užkaltos nenaudojamų patalpų durys, tačiau jos vėl buvo išplėštos.
„Dažniausiai gaisrai kyla žiemą, kai šiame bendrabutyje renkasi benamiai ir šildosi tuo, kas papuola po ranka. Vasarą jie persikelia į gamtą. Todėl dabar pats metas spręsti apleistų pastatų problemas. Tai buvo akcentuota ir ketvirtadienį vykusiame rajono ekstremalių situacijų valdymo centro posėdyje“, – sakė A. Tupikas.

Nedaug trūko

Trečiadienio pavakare trūko tik keliolikos minučių, kad būtų kilęs nemažas gaisras Laižuvoje. Vietos ugniagesiams paskambinęs laižuviškis pranešė, kad mato dūmus, besiveržiančius iš apleisto namo palėpės.
Ant kojų buvo sukeltos ne tik vietos, bet ir Mažeikių PGT bei Agluonos ugniagesių komandų pajėgos, tačiau jų pagalbos neprireikė – incidentą likvidavo vietos ugniagesiai gelbėtojai.
Pasak jų, įtariama, kad palėpėje išdykavo vaikai, kurie numetė degantį degtuką ir uždegė ten supiltus spalius. Kai atvyko vietos ugniagesiai, ugnis buvo pasiekusi stogo konstrukcijas. Laimei, dūmai buvo laiku pastebėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto