Nelegalūs maisto papildai – pavojus sveikatai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Įvertinusi lieknėjimui skirtų produktų „Caralluma“ ir „Weight Loss“ reklamą internete Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) perspėja gyventojus jų nepirkti.

Etiketėse netiksli informacija

Vykdydama valstybinę maisto papildų kontrolę VMVT pastebėjo, jog šių maisto papildų etiketėse nenurodyta tiksli jų sudėtis, todėl neatmetama tikimybė, kad papilduose gali būti ir draudžiamų medžiagų.
Tarnyba primena, kad šiais metais buvo uždrausta prekiauti maisto papildais lieknėjimui, jų sudėtyje nustačius draudžiamų medžiagų sibutramino ir fenolftaleino, bei nustačius nežinomą medžiagą, kuri nebuvo nurodyta ženklinimo etiketėje.

Medžiagą perduos pareigūnams

Minėtieji lieknėjimui skirti produktai nelegaliai platinami per interneto svetaines, kuriose paprastai nurodomi tik užsienio šalių gamintojų adresai, o platintojai, kurie turėtų atsakyti už pažeidimus, lieka nežinomi.

VMVT specialistams nepavyko nustatyti Lietuvoje neregistruotų maisto papildų platintojų, nes pristatydami užsakytą siuntą tiekėjai nenurodo jokios kontaktinės informacijos. Tyrimo medžiagą tarnyba perduos policijos pareigūnams, įgaliotiems tirti tokio pobūdžio pažeidimus.

Ragina nerizikuoti

Atsižvelgiant į tai, kad minėtieji maisto papildai platinami nelegaliai, o dėl jų poveikio vartotojai gali būti klaidinami, VMVT ragina vartotojus būti atidžius ir nerizikuoti savo sveikata vartojant nelegaliai parduodamus produktus.

„Saugių ir kokybiškų maisto papildų galima įsigyti tik legaliose prekybos vietose (parduotuvėse, vaistinėse, specializuotuose maisto papildų skyriuose) ir nereikėtų pirkti jų iš platintojų, negalinčių dokumentais įrodyti, kad papildais prekiaujama legaliai. Prieš perkant maisto papildus vertėtų įsitikinti juos gaminančios ar platinančios kompanijos patikimumu. Vartotojams, įsigijusiems nelegaliai platinamų maisto papildų ir patyrusiems žalą, nebus galimybių grąžinti nesaugias ir nekokybiškas prekes ar pareikalauti kompensacijų už patirtus nuostolius“, – rašoma VMVT pranešime.

Reklama: Maisto papildai sportuojantiems https://ambicija.eu/

One Reply to “Nelegalūs maisto papildai – pavojus sveikatai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Mano nuomone,Jie vienodi,legalus ar ne? As ju vengiu visokiu! Anksciau tokiu nebuvo ir zmones buvo stipresni,nes vartojo daug uogu ,naminiu arbatu bei savo pasigamintu mikstureliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto