Nelikite su savo bėdomis vieni

Nuotrauka iš organizacijos archyvo

Daugiau nei dešimtmetį Mažeikiuose veikia visuomeninė organizacija „Gerumo galia“, vienijanti tėvus, auginančius vaikus su Dauno sindromu.
Šiandien visame pasaulyje minimą tarptautinę Dauno sindromo dieną pažymės ir mažeikiškiai. Jie savo rėmėjų ir geradarių dėka lankysis vandens atrakcionų parke Latvijoje.

Visuomeninės organizacijos pirmininkės Sidos Pikūnienės teigimu, tėvams, auginantiems šį sindromą turinčius vaikus, o ir patiems minėtą negalią turintiesiems, nepaprastai svarbus yra bendruomeniškumas.
„Norime apie tai kalbėti, siekiame, kad ir visuomenė, ir tėvai, auginantys sindromą turinčius vaikus, žinotų apie Mažeikiuose veikiančią organizaciją „Gerumo galia“ bei prie jos prisijungtų (beje, labai kviečiu parašyti elektroniniu paštu galiagerumo@gmail.com ir su jumis būtinai bus susisiekta). Juk visi tikisi sulaukti sveiko, stipraus kūdikio, tačiau kai gimsta mažylis su Dauno sindromu, tėvų gyvenimai tarsi apsiverčia aukštyn kojomis. Trūksta žinių ir informacijos, neretai prie sindromo prisideda ir daugybė kitų ligų, nėra su kuo pasitarti, nėra ko paklausti. Tada užsidaroma savame pasaulyje, nutraukiami socialiniai ryšiai, kyla sunkumų dėl darbo, o ir pačios šeimos santykiai neretu atveju pablogėja“, – šeimų problemas apibūdino pašnekovė.

Plačiau apie „Gerumo galios“ veiklą skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto