Nemokama dantų apsauga mažeikiškių nevilioja

Nemokama vaikų krūminių dantų dengimo nuo ėduonies programa nesulaukia pakankamo tėvų dėmesio. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vienuolika metų Lietuvoje vykdoma prevencinė vaikų dantų dengimo silantais programa. Pagal ją nemokamai nuo ėduonies dantis apsaugančia medžiaga galima padengti po keturis 6–14 metų vaikų krūminius dantis.
Valstybinės ligonių kasos kasmet skelbia, kad galimybe apsaugoti savo vaikų dantis pasinaudoja nedidelė dalis šio amžiaus atžalas auginančių tėvų. Kitaip tariant, valstybė vaikų dantų apsaugai skiria lėšas, o visuomenė neišnaudoja.
„Santarvė“ aiškinosi, kokios yra to priežastys.

Pasak Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojo Prano Nainio, Mažeikių rajono savivaldybėje situacija dėl vaikų krūminių dantų silantavimo yra labai prasta.
Šį savo teiginį pašnekovas grindžia skaičiais ir palyginimais.
Pavaduotojo žiniomis, Mažeikių rajone šių metų sausio 1 dieną augo 4,9 tūkst. 6–14 metų vaikų. Pirmąjį 2015-ųjų metų pusmetį mūsų rajone buvo silantuoti 3 proc. 6–14 metų vaikų dantys, o tuo pačiu laikotarpiu 2016-aisiais metais – 5 proc.
„Tuo tarpu Radviliškio rajone 2015-ųjų pirmąjį pusmetį silantuoti 36 proc., o šių metų pirmąjį pusmetį 38 proc. vaikų dantys. Palyginti mažoje Rietavo savivaldybėje pagal šią programą apsaugoti 11 proc. vaikų dantys“, – situaciją apžvelgė P. Nainys.

Daugiau informacijos apie ortodontinį gydymą, kuris gali grąžinti Jums dailią, lygią šypseną ir tokių paslaugų kainas – rasite čia.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Nemokama dantų apsauga mažeikiškių nevilioja”

 1. erika parašė:

  as pavasari vedziau savo vaikus pas dantiste ir prasiau silantuoti dantis tai gavau atsakyma , kad mes to nebedarom nes tipo neapsimoka, tai kaip tai reiketu suprast kas turi spresti apsimoka tai ar ne, o per radijo laidas isjuokiami tevai kad nesirupina vaiku dantimis ir nesinaudoja siomis nemokamomis paslaugomis…

 2. Progresyvusis jaunimas parašė:

  Pavyzdys man Mažeikiuose poliklinikoje sugadino apie 4-5 dantis, paprašius nuskausminamu buvau išvaromas, o juk skaudėdavo kanalus valydavo, nervus traukdavo. Būdamas 16-17 metų turėjau jau protezuojamų dantų, o odontologės poliklinikos apie tai nutylėdavo kad yra galimybe protezuoti nemokamai nepilnamečiams, nieko nešnekėdavo. Tai vyko per kelis pastaruosius metus. Tai apie ką kalbame, apie kokį dantų tvarkyma poliklinikoje , jeigu su tavimi elgiasi kaip su ekspermentinėmis pelėmis ?

 3. Tomas parašė:

  O tai ko gydytojai nesiūlo? Tyli, kad tokia paslauga yra… Kol žurnalistai neužklausia- niekas nejuda.

 4. Laima parašė:

  Kai poliklinka susiras nors viena jauna gydytoja o dabartines pensininkes nustos but nelaimingom darbe tai tada ir atvesim savo vaikus nes po ju darbu paskui laukia rimti gydymai ,nesinori zalot savo vaiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto