Nepasiturintieji dalį pašalpos gaus socialinėmis kortelėmis

Grynųjų neišmokės tiems asmenims, kai bus gauta rašytinė informacija, jog išmokų gavėjai pinigus naudoja ne pagal paskirtį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rajono politikai nustatė naują socialinių pašalpų ir išmokų vaikams mokėjimo tvarką gyventojams, patyrusiems socialinę riziką. Pagal ją, dalį socialinių pašalpų bus galima mokėti ne grynaisiais pinigais, o pervesti juos į socialines korteles.

Skirs reikalui esant

Socialinė kortelė – tai dokumentas, kuriuo nepasiturintiems gyventojams suteikiama teisė pirkti maisto produktus ir kitas būtinas prekes. Su ja nebus galima atsiskaityti už alkoholinius gėrimus, tabako gaminius, loterijos bilietus.
Savivaldybės Taryba pritarė, kad esant reikalui išmokos vaikams būtų skiriamos socialinėmis kortelėmis.
Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Aldonos Gagienės teigimu, kortelės bus skiriamos tuomet, kai bus gauta rašytinė informacija apie tai, jog išmokų gavėjai pinigus naudoja ne pagal paskirtį, t. y. išleidžia alkoholiui ar kitiems svaigalams.
Informaciją apie netinkamai panaudojamas išmokas Socialinės paramos skyriui teikia specialistai, dirbantys su riziką patyrusiais asmenimis.
Socialinės paramos skyriaus vedėja informavo, kad į socialines korteles bus pervesta visa vaiko išmoka.

Perves tik pusę pinigų

Į socialines korteles bus pervedama ir pusė socialinės pašalpos tiems gyventojams, kurių šeimos yra įtrauktos į rizikos šeimų sąrašą.
A. Gagienės teigimu, prie rizikos šeimų priskiriama ta šeima, kurioje yra vartojamas alkoholis, narkotikai, gali būti psichologinio, seksualinio, fizinio smurto apraiškų. Prie tokių šeimų priskiriamos ir tos, kurios neturi socialinių įgūdžių teikti tinkamas sąlygas auginti vaikus ir juos auklėti. Tokių šeimų mūsų rajone yra per 170.
Šioms šeimoms grynaisiais bus mokama tik pusė socialinės pašalpos, o likę pinigai bus pervedami į socialines korteles.

Ieškos socialinių partnerių

Praktika, kai socialinė pašalpa mokama ne grynaisiais pinigais, mūsų rajone taikoma jau ne pirmus metus. Šeimos, kurios socialines pašalpas panaudoja ne pagal paskirtį, vietoje grynųjų pinigų socialinę pašalpą gauna maisto talonais. Už juos gyventojai gali įsigyti maisto produktų, išskyrus alkoholio ir tabako gaminius, loterijos bilietus.
Minėti pašalpų gavėjai talonais apsipirkti gali UAB „Grūstė“ tinklo parduotuvėse. Kur bus galima apsipirkti su socialinėmis kortelėmis, kol kas neaišku.
„Patvirtinus naująją tvarką, ieškosim socialinių partnerių, kurie sutiktų bendradarbiauti. Tikimės, kad atsiras prekybos centrų, kurie sutiks, kad pas juos su socialinėmis kortelėmis apsipirktų pašalpų gavėjai“, – vylėsi A. Gagienė.

7 Atsakymai į “Nepasiturintieji dalį pašalpos gaus socialinėmis kortelėmis”

 1. Pėdsekys parašė:

  Iš tų kortelių pinigus labai lengvai išsigrynina. Savo akimis mačiau kaip žmogus nusipirko kedus Maximoje ir atsiskaitė socialine kortele. Tada juos atidavė vaikinukui. Pastarasis nuėjo prie informacijos su kedais ir čekiu. Ten pasakė kažką panašaus, kad jie jam netiko ir susigrąžino visą sumą grynais. Viskas truko ne ilgau 5 minučių. Viskas teisėta ir gražu. Mano pastaba kad norintieji visuomet ras būdų kaip pasiimti pinigus grynais, o socialinės kortelės galėtų būti skirtos atsiskainėti visuose prekybos centruose, o ne tik Maximoje.

 2. valdas parašė:

  pašalpos su talonais tai yra pinigų plovimas

 3. as parašė:

  seip jau senai tai turejo buti ivesta skaudu ziuret kai is tokiu seimu tevai gauna pinigus ir isleidzia ant alkoholiu ir tabaku o vaikai lieka alkani as tai pati pastovei ta matau tik aisku ne vien grustei tereiketu ta padaryt kaip kaimuose apsiprekins jug grustes nera o vaziuot i miesta irgi nenuvaziuos seip turetu gerai pamastyt kaip galetu su kortelem visur apsipirkti reikia kaskaip su kontruoliout kad ir vaikams kliutu. ira tokiu vienisu kur tik gauna sioceline pasalpa ir iskart prageria nei uz butus mokas nei maista nusiperka o viska prageria tokiems isvis galietu net nemuketi jie vistiek nemoka naudoti pinigus kur reiktu naudot o per tokius nukencia nurmalus seimos kurios stengiasi ispaskutiniuju islaikyt seimas

 4. Pagaliau parašė:

  Ir stai savivaldybes pinigai pradeda plaukti i „Gruste“ Manau, kad siuo atveju turetu buti skelbiamas konkursas, nes sunkmeciau manau ne vienas prekybos centras neatsisakys garantuotu, stabiliu pajamu, be to cia butu galima prabilti ir ne tik apie prekybos centrus bet ir apie smulkius verslininkus!

 5. keista parašė:

  keista matyti, kaip iš viso kitos seimos gauna pašalpas socialines, kai garažuose yra kelios mašinos, sniego motociklai ir keturračiai. pasityčiojimas. kur žiūri valdžia? pašalpos turėtų būti skirstomos kitaip mano požiūriu.na, gal bendruomenių pirmininkai ir seniūnaičiai bendradarbiaudami su seniūnijomis vieną kartą įves tvarką? nors, mažai tikėtina…

 6. vaidas parašė:

  naujas variantas pinigų praplovimui o vienos pardotuvės pasipelnimas bedarbių saskaitą.ES derektivų pažeidimas Lietuvoje tai yra faktas.

 7. vip parašė:

  Seniai laikas.Užtenka pamatyti,kas dedasi Didžiąją Pašalpų dieną gėralinėse. Šiaip reikėtų ir viešųjų darbų pašalpiniams,kad ir tvarkyti aplinką,priemesčiuose primėtytas šiukšles….. Neužtenka to,kad dirbantieji išlaiko armijas orą gadinančių biurokratų,dar turi ir pašalpinius alkoholikus remti. Su tokia tvarka savo šeimai trupiniai belieka. Todėl tokia didelė emigracija. Bent jau keli pažįstami,nebijantys darbo ruošiasi išvažiuoti visam,čia nėra prasmės dėl kitų dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto