Nepatenkintiems pacientams pataria netylėti

Kontroliuojančios institucijos skundų iš Mažeikių dėl medikų darbo gauna ne tiek daug. Asociatyvi nuotr.

Gydymo įstaigas kontroliuojančių institucijų ataskaitos rodo, kad ir Mažeikių gydymo įstaigose neišvengiama pažeidimų – tiek dėl priemokų, tiek dėl gydymo paslaugų. Nepatenkintiems pacientams patariama netylėti.
Tuo labiau, kaip kad „Santarvei“ akcentavo Sveikatos apsaugos ministerija, pacientų teises gina nemažai įstatymų bei teisė į žalos atlyginimą.

Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos duomenimis, 2016 metais iš viso buvo gauta beveik 400 pacientų skundų. Jų pagrindu 2015–2016 metais Mažeikiuose atliktos keturios asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės kontrolės, iš jų dvi – Mažeikių ligoninėje, kitos – Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centre ir Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centre.
Mažeikių ligoninėje ir Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centre nustatyta, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugos buvo teiktos pažeidžiant teisės aktų ir įstaigos vidaus dokumentų reikalavimus: buvo netinkamai pildoma medicininė dokumentacija, gydytojai atliko išsamų paciento sveikatos būklės ištyrimą ir neskyrė reikiamų tyrimų diagnozei nustatyti. Už šiuos pažeidimus abiem įstaigoms taikyti įspėjimai dėl veiklos trūkumų ir pažeidimų.
Taip pat 2016 metais buvo atliktas planinis Mažeikių ligoninėje teikiamų stacionarinių akušerijos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos II (suaugusiųjų) asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės patikrinimas, kurio metu nustatyta teisės aktų ir įstaigos vidaus dokumentų reikalavimų pažeidimų: taikytas įspėjimas dėl veiklos trūkumų ir pažeidimų bei pateiktos rekomendacijos dėl asmens sveikatos priežiūros prieinamumo ir kokybės gerinimo.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

14 Atsakymų į “Nepatenkintiems pacientams pataria netylėti”

 1. Buvusi pacientė parašė:

  FAKTAS Mažeikių ligoninės gydytojams,o ir PSPC Naftininkų 9 kuriam vadovauja labai arogantiškas vadovas A.Stankevičius visiškai netūpi pacientų ligos,jų gydymo eigos,kurių pasekoje mes privalome kreiptis į tam tikras instancijas ieškodami tiesos,kadangi diagnozės neatitinka realijos.
  o kas liečia gerb.A,Stankevičių patarčiau jam daugiau su ligoniu būti tolerantišku ir atkreipti dėmesį į savo aprangą darbo vietoje ……ji tikrai apgailėtina,o tai atspindi mūsų PSPC įvaizdį…..
  Linkiu rimtai susirūpinti visiem Mažeikių gydytojams savo darbu….

 2. Buvusi pacientė parašė:

  FAKTAS Mažeikių ligoninės gydytojams,o ir PSPC Naftininkų 6 kuriam vadovauja labai arogantiškas vadovas A.Stankevičius visiškai netūpi pacientų ligos,jų gydymo eigos,kurių pasekoje mes privalome kreiptis į tam tikras instancijas ieškodami tiesos,kadangi diagnozės neatitinka realijos.
  o kas liečia gerb.A,Stankevičių patarčiau jam daugiau su ligoniu būti tolerantišku ir atkreipti dėmesį į savo aprangą darbo vietoje ……ji tikrai apgailėtina,o tai atspindi mūsų PSPC įvaizdį…..
  Linkiu rimtai susirūpinti visiem Mažeikių gydytojams savo darbu….

 3. as parašė:

  o kam vaziuoti galima dirbti provincijojei r neverkti kad vargstam..

 4. Neteisybe parašė:

  Gyd.Lydziute nėra sesuo.

 5. Hm parašė:

  Idomi mintis jei truksta pinigu galima dirbt bet kaipģ

 6. kita nuomonė parašė:

  Klausimas: -ar važiuos normalus konsultantas į provinciją iš sostinės konsultuoti už 5 Eur? Jei paslaugų įkainiai būtų adekvatūs, nekiltų jokios priešpriešos tarp pacientų ir gydymo įstaigų, tačiau valstybė eilinį kartą kursto aistras ten, kur ji nebepajėgi pasirūpinti savo piliečių sveikata. Laiko klausimas kada liks tik didžiosios respublikinės gydymo įstaigos, o visa kita bus mūsų pačių reikalas.
  Medikai taip pat žmonės, kurie turi poreikius; paslaugos plyname lauke niekas teikti negali. Tam, kad sukurti paslaugas negalima vertinti tik gydytojo darbo, į tai įeina labai daug dedamųjų, kurių pacientas nemato ir net nesusimąsto kiek visko reikia norint teikti asmens sveikatos paslaugas. Baikite kiršinti žmones, spręskite bėdas iš esmės, o ne vartykite medalį tik viena puse.

 7. Sypsena parašė:

  Nepatinka Mazeikiuos tegu vaziuoja i kita miesta
  Ten dar ne tiek sumokes…..

 8. Nezinomas parašė:

  Kad Mazeikiu ligoninej maziausiai rupi pacientai-teko isitikinti nekarta, labiausiai rupi kiek pacientas ibruks i kisene…nuejau pas ligonines direktoriaus pavaduotoja Gerb. Dziuga , atsakymas stai toks- siuntima negali israsyti ligonine, nes teks apmoketi…

 9. Komentatorius parašė:

  Santarve, pasidomėkit kodėl Mažeikių savivaldybė neturi savo Facebook puslapio. Lyg ir buvo, o dabar kaip ir nebėra. Juk ir taip sakoma, kad nuobodu kaip Mažeikiuose, o čia visai, net atsijungia nuo žmonių ir pasaulio.

 10. visiems komentavusiems parašė:

  Susidaro įspūdis, kad visus komentarus rašė neraštingi asmenys, tiek klaidų, kad per jas neina suprasti, ką norite pasakyti. O gal visus rašė vienas ir tas pats piktas beraštis? Gal pirma rašyti išmokite, po to komentuokite :)

 11. neneta parašė:

  man teko susidurt su grubumu laime kad tik siki ir tai suzinojau kad ji buvo tik laikinai gaila zmoniu kur ji isejo dirbti nesiskaito su pacientais neismano nieko nieks neitinka baisu seip sveikatos centre pirmam aukste naftininku g-vej geri gyditojai duok dieve kada nors ir gera pamaina kad butu

 12. rita parašė:

  man neteko susidurti su biurokratija tiek ligoninej tiek pas savo gyditoja nesijauciu grubumo nei isskirtinumo ir kisiu nesu davusi nebent gelite

 13. Vaikuciu mama parašė:

  Hm idomu ar Lidziute kas pakrate juk tokie nusiskundimai tiek neapykantos sukele jos gydimas jos kultura jos grubumas ,akiplesiskumas ir neismanimas savo darbe . Kaip vaiku gyditoja ji negali dirbti vaiku skyriuje daktares tyli nes bijo jos o kodel bijo nes ji Lidziaus sesuo sedi be baimes savo poste . Tfu net prie vaiku ja prileidzia o neisgydo isleidzia vaikus neisgyditus . Nesuvokiu kodel ji dar toi kedei Nejau neimanoma jos subines pacirskint

 14. Hahaga parašė:

  Na ar tik tai netvarkoje.dokumentėliai, iki galo neistirta liga.o riebiau, na riebiau nieko neradote , neištyrėte na.. ………..na.. . ….nejaugi ne

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*