Nepatraukli kaimynystė kompensuojama nepakankamai

Naftos perdirbimo gamykla – didžiausia oro teršėja. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Naftos perdirbimo įmonės pašonėje gyvenantys žmonės kenčia nepatogumus – mažėja nekilnojamojo turto kaina, tuštėja sodybos, žmonės baiminasi dėl sveikatos.
Už teršalus į biudžetą kasmet nubyra per milijoną eurų, tačiau gamyklos įtakos zonoje įsikūrę gyventojai jokios grąžos nejaučia.
Tiesa, pastaraisiais metais ledai šiek tiek pajudėjo. Ir vis tik, kai kurių politikų manymu, tokių teritorijų gyvenimo kokybei gerinti reikėtų numatyti atskirą finansavimo eilutę.

Mažeikių naftos perdirbimo įmonės įtakos zonai priskiriami Židikai, Bugeniai, Pikeliai, Leckava. Dėl tokios kaimynystės teigia kenčiantys ir Ruzgų, Lūšės bei kitų gretimų vietovių gyventojai. Pasikeitus vėjo krypčiai, net laižuviškiai jaučia nuo šio objekto sklindančią smarvę.
Dėl tokios kaimynystės minėtos gyvenvietės tampa nepatrauklios, jose galima rasti ne vieną tuščią sodybą, nors nekilnojamojo turto kaina gerokai mažesnė nei kitur.
„Žmonės, matyt, yra pripratę, triukšmo nekelia. Nors kai papučia vakarinis vėjas, padejuoja, kad smirda. Negaliu pasakyti, ar dėl to, bet Leckavoje nesikuria naujakuriai, nevyksta statybų, jaunimo nėra daug“, – situaciją „Santarvei“ komentavo Reivyčių seniūnas Stanislovas Putelis.
Panašiai kalbėjo ir Pikelių seniūnaitė Vilija Priedininkienė. Ji suskaičiavo, kad šiuo metu Pikeliuose yra bene dešimt tuščių namų, keletas butų. Ir jų kasmet daugėja.
„Žmonės kenčia nuo smarvės. Ji ypač nepakeliama, kai vėjas atsisuka į mūsų pusę. Ne tik gyventi niekas nebevyksta į Pikelius. Mano medus parduodamas turguje, jeigu tik pirkėjas perskaito etiketę, iš kur jis, iš karto atsisako pirkti“, – apie nepatogumus pasakojo seniūnaitė.
V. Priedininkienė pastebėjo, kad pikeliškiai labiau nei anksčiau skundžiasi ir negalavimais.
„Kas gali paneigti, kad gyvenimas šalia naftos perdirbimo įmonės neturi įtakos žmonių sveikatai? Ar kas yra atlikęs išsamius tyrimus, analizę?“ – retoriškai klausė pašnekovė.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Nepatraukli kaimynystė kompensuojama nepakankamai”

 1. Pupa parašė:

  Kodėl nebeaktualu, jei gamykla veikia? Aktualus visi komentarai.

 2. Runkelis parašė:

  Musu valdininkai nekompetetingi,uzsisedeje savo kedese.Miesto centra atidave prekybos centrams ir degalinems.Nors butu ka nors gave miestieciams kaip kompensacija.Gal jies ir kliuvo..?

 3. Vytautas parašė:

  Ne kartą rašiau,kad visas Mažeikų miestas taip pat yra užterštumo zonoje ir privalo gauti papildomas dotacijas iš Orlen gamyklos.Žiūrėkite,kodel lenkai Plocko miestui moka didžiulius mokesčius.O mūsų tiek rajono arba Lietuvos vyriausybė žiūri į Mažeikius kaip į antrarūšius.Sako džiaukitės,kad darbo turite!Nafta turėtų ir sporto rūmų statybą finansuoti ir daugiau skirtų pinigų med.profilaktikai finansuoti.

 4. nepapūsit parašė:

  tokio stambumo imone, kurios mokesciai valstybes biudzete yra trecdalis, nuo kazkokiu mazeikiu ar pikeliu atsitvers ne zaliosiomis juostomis, kurios pristabdytu sieringu angliavandeniliu sklaida aplink obiekta, bet astriaplunksniu juristu gyvatvore

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto