Nepilnamečius saugos nuo elektroninių cigarečių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Naujųjų mokslo metų išvakarėse Seimo Sveikatos reikalų komitetas įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma apsaugoti nepilnamečius nuo elektroninių cigarečių vartojimo ir sureguliuoti šių produktų rinką.

Mažiau kenksmingos? Neįrodyta

Kad turėtų būti uždrausta nepilnamečiams pardavinėti elektronines cigaretes, praėjusią savaitę pareiškė ir Pasaulinė sveikatos organizacija. Jos teigimu, nepaisant galimybės, jog elektroninės cigaretės „greičiausiai yra mažiau kenksmingos“ nei įprastos, nėra tyrimų, įrodančių, kad šių cigarečių vartojimas padeda atprasti nuo tabako.
Įgyvendinus Seimo Sveikatos reikalų komiteto siūlomus pakeitimus, asmenims iki 18 metų amžiaus turėti ir vartoti elektronines cigaretes būtų griežtai draudžiama. Pagal naujus reikalavimus, pakuotėse turėtų būti pateiktas informacinis lapelis su pagrindine informacija apie gamintoją, produkto sudėtį bei galimą šalutinį poveikį. Priešingai nei iki šiol, bet kokia šių produktų reklama būtų draudžiama.

Kokybės reikalavimai – skysčiui su nikotinu

Projekte taip pat numatomi ir šių produktų bendrieji sudėties bei kokybės reikalavimai – skysčiu, kuriame yra nikotino, būtų prekiaujama talpyklose, kurių tūris yra ne didesnis kaip 10 ml, vienkartinėse elektroninėse cigaretėse arba vienkartinėse kapsulėse, o kapsulių ar rezervuarų tūris būtų ne didesnis kaip 2 ml.
Nikotino turinčiame skystyje būtų ne daugiau kaip 20 mg/ml nikotino ir jame turėtų būti naudojamos tik tokios sudedamosios dalys, kurios nėra pavojingos žmogaus sveikatai.

Būtų sureguliuota elektroninių cigarečių rinka

Įgyvendinus naująją tvarką, būtų sureguliuota ir pati elektroninių cigarečių rinka, mat gamintojai ir importuotojai įgaliotoms institucijoms kasmet turėtų pateikti informaciją apie pardavimo apimtis, vartotojų grupes.
Įstatymo projektas yra pagrįstas naująja Europos Sąjungos Tabako produktų direktyva, kuri galutinai į Lietuvos teisę turi būti perkelta iki 2016 m. gegužės 20 d. Šie reikalavimai šalyje įsigaliotų nuo Tabako produktų direktyvos įgyvendinimo dienos.
Projektą Seimui svarstyti pateikė Dangutė Mikutienė, Antanas Matulas, Vida Marija Čigriejienė, Alma Monkauskaitė, Kazimieras Kuzminskas, Irina Rozova.

One Reply to “Nepilnamečius saugos nuo elektroninių cigarečių”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Zinoma,nes su tokiomis cigaretemis Lietuvos ekonomikos nepakelsime?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto