Nepritarta daliniam nuostolių kompensavimui pieno ir mėsos gamintojams

ELTOS nuotrauka

Vyriausybė nepritarė daliniam nuostolių dėl Rusijos embargo kompensavimui iš valstybės biudžeto pieno ir mėsos gamintojams.

Biudžete nėra numatyti pinigai

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlė kompensuoti 30 centų už litrą pieno ir 1,5 lito už kilogramą superkamos mėsos. Tam būtų prireikę 120 mln. litų.
„Kadangi Europos Komisija pirmiausiai pasiūlė ieškoti vidinių galimybių kiekvienai valstybei teikti finansinę pagalbą, ministrė daugiau dėmesio skyrė daržovių ir vaisių sektoriui, o ne pieno ir mėsos, tai ŽŪM siūlė į planą įtraukti kainų dalinį skirtumo kompensavimą. (…) Vyriausybė tam nepritarė, ir motyvas buvo pagrindinis tas, kad biudžete nėra numatyti pinigai, reikėtų eiti į Seimą tikslinti biudžetą, ir tai didintų deficitą“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Tačiau, pasak ministrės, buvo pritarta siūlymui paankstinti tiesioginių išmokų mokėjimus avansu. 115 mln. litų, kuriuos buvo planuota mokėti kitų metų vasarį–kovą, planuojama išmokėti anksčiau.
„Deficitas nedidinamas, tik reikia šiemet ieškoti papildomų pinigų tam, ką būtume išmokėję vasario–kovo mėnesiais“, – sakė V. Baltraitienė.

Nustebino pienininkų veiksmai

Pasak ministrės, taip pat bus stengiamasi išsiderėti finansinę paramą pieno ir mėsos sektoriams ir iš Europos Sąjungos. Ji, V. Baltraitienės teigimu, galėtų būti mokama tiek per perdirbėjus, tiek tiesiogiai gamintojams per Nacionalinę mokėjimų agentūrą.
Ketvirtadienį yra rengiamas Premjero Algirdo Butkevičiaus ir žemės ūkio ministrės susitikimas su pieno perdirbimo įmonių vadovais.
Ministras pirmininkas teigė buvęs priblokštas, kada „pienininkai pradėjo išsiuntinėti raštus pieno gamintojams dėl kainos sumažinimo netgi atgaline data“.
Anot Premjero, nepiktnaudžiauti pareigomis yra sąžinės klausimas, tačiau nustačius neleistinus susitarimus, juos jau vertintų Konkurencijos taryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto