Netikėkite sukčiais, įvedančiais eurą

Šalyje valiutų keitimo operacijos yra tik bankų kompetencija ir ji vykdoma tik bankuose, o ne jų darbuotojams vaikščiojant po namus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sukčiai greitai prisitaiko prie gyvenimo aktualijų. Tai liudija nauji sukčiavimo metodai, dėl kurių pastarosiomis savaitėmis nukentėjo ne vienas senyvo amžiaus šalies gyventojas.

Policijos pareigūnai ragina giminaičius įspėti savo garbaus amžiaus artimuosius apie nusikaltėlių išradingumą.

Sukčiai jau skelbia eurą 

Pastarosiomis savaitėmis vis dažniau šnekant apie Lietuvos pasirengimo planus eurui įsivesti, sukčiai pasigavo šią temą ir ją pritaikė savo kasdienėje veikloje.
Vasario pabaigoje Šiauliuose pas 85-erių metų senolę užsuko moteris, kuri pranešė, kad litai jau keičiami į eurus.
Nepažįstamoji pademonstravo savo paslaugumą ir pasisiūlė galinti atlikti šią valiutų keitimo operaciją. Šiaulietei tereikia jai paduoti pinigus, ji nunešianti į banką ir tuoj pat parnešianti eurus. Senolė jai padavė 2700 litų, kuriuos sukčiuvienė ir nusinešė.
Kovo septintąją tokia istorija vėl pasikartojo Šiauliuose. Pas 82-ejų metų vietos gyventoją atėjusi nepažįstama panašaus amžiaus moteris pasiūlė savo pagalbą, keičiant litus į eurus, ir taip išviliojo bei pavogė šešis tūkstančius litų.
Tą pačią dieną savo pinigų neteko ir Radviliškio rajone, Šeduvoje, gyvenanti 90-metė. Ją šviesiais kailiniais vilkinti ir tamsius akiniais nešiojanti moteris, kuri, prisistačiusi policijos pareigūne, paprašė parodyti savo santaupas, nes esą būtina sutikrinti pinigų kupiūrų serijas ir numerius. Po „sutikrinimo“ radviliškietė pasigedo 5020 litų.
Kovo aštuntąją Joniškyje po nepažįstamos moters, prisistačiusios savivaldybės darbuotoja, apsilankymo 74-erių metų moteris pasigedo piniginės su 2740 litų.

Stebėtinas išradingumas

Pasak Mažeikių rajono kriminalinės policijos viršininko Mindaugo Jaremčiuko, sukčių išradingumas stebėtinas – vos pranešama apie kokią nors iniciatyvą, jie netrunka tuo pasinaudoti savo tikslais. 
„Gavome du pranešimus apie tokio pobūdžio sukčiavimą: prekyvietėse už įsigytą daiktą sukčius įteikia penkių šimtų litų banknotą, gauna grąžą, o po kurio laiko persigalvoja, grąžina prekę ir atgauna savo banknotą. Po kurio laiko pardavėjas pastebi, kad pinigų gavo gerokai mažiau, nei buvo įdavęs sukčiui.
Šalyje valiutų keitimo operacijos yra tik bankų kompetencija ir ji vykdoma tik bankuose, o ne jų darbuotojams vaikščiojant po namus. Tad jei kas nors pasiūlytų jums keisti litus į eurus, drąsiai kvieskite policiją, nes jūsų namuose – sukčius.
Panašiai galima sakyti ir apie visų policijos, FNTT, STT ir kitų tarnybų pareigūnų skambučius su prašymais padiktuoti elektroninės bankininkystės duomenis – jeigu to reikėtų, gyventojai būtų kviečiami į įstaigą, telefonu tikrai niekas neprašys konfidencialių duomenų“, – pabrėžė skyriaus viršininkas.

Sukčių ir jų aukų gausėja

Praėjusiais metais sukčiai mūsų rajone buvo gerokai aktyvesni – nuo 52 atvejų 2011 metais pernai jų padaugėjo iki 82. Šiemet Mažeikių policijos komisariate per du mėnesius pradėtas tik vienas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. 
Policijos pareigūnai ragina gyventojus: pakalbėkite su savo garbaus amžiaus tėvais, seneliais, kaimynais, pažįstamais ir įteigite jiems vieną labai svarbų dalyką – niekas iš oficialių institucijų nevaikšto pas gyventojus ir nerevizuoja jų santaupų, taip buvo visais laikais ir visoje Lietuvoje.

One Reply to “Netikėkite sukčiais, įvedančiais eurą”

  1. Komentatorius parašė:

    Ką čia nesąmones rašot, kad žmonės netikėtų???? Visiems gyventi reikia. Jei žmonės eurą įvedinėja vaikščiodami po namus, tai kas čia blogo????? Ta Santarvė visai nusivažiavo, nors nesąmonių nerašytumėt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto