Netvarkingų kiaulių augintojų laukia baudos

Mūsų rajone yra apie 1,3 tūkst. kiaulių laikytojų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių valstybinės veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra pastebėjo, kad kiaulių augintojai neįvertina afrikinio kiaulių maro grėsmės.
Tie, kurie nepaiso biologinio saugumo reikalavimų, gali būti traukiami administracinėn atsakomybėn, jiems gali tekti sumokėti baudą.
Tarnybos viršininkas informavo: nuo šiol į tokius pažeidėjus bus reaguojama griežčiau.

Susirgimų daugėja

Veterinarijos specialistus neramina nesiliaujantys afrikinio kiaulių maro atvejai ir protrūkiai šalyje. Šiais metais Lietuvoje jau užregistruoti 107 maru užsikrėtę šernai. Neseniai ligos protrūkis užfiksuotas kiaulių ūkyje Biržų rajone.
Nors mūsų rajone, ir apskritai Žemaitijoje, kritusių šernų nuo kiaulių maro neužfiksuota, tačiau, kaip pastebėjo Z. Stumbra, grėsmė vis didėja. Afrikinis kiaulių maras šiemet registruotas Anykščių, Kėdainių, Biržų, Panevėžio rajonuose.
Specialistai pastebi, kad maras per metus „pajuda“ apie dvidešimt kilometrų. Niekas nesiima prognozuoti, kad Mažeikius jis aplenks.

Tikrina ūkius

Praėjusiais metais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai aplankė 3,9 tūkst. šalies kiaulių ūkių, domėjosi, kaip įgyvendinamos biologinio saugumo priemonės. Tokius patikrinimus vykdo ir mūsų tarnybos specialistai.
Mūsų rajone yra apie 1,3 tūkst. kiaulių laikytojų, daugelis jų augina tik po vieną kitą gyvulį. Stambesnių kiaulių augintojų – vienetai. Tokie, kaip pastebėjo Z. Stumbra, yra susitvarkę – jų ūkiuose įgyvendintos saugos priemonės. Tik savo reikmėms kiaules auginančius žmones sunku priversti rūpintis sauga.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Netvarkingų kiaulių augintojų laukia baudos”

  1. Untuons parašė:

    Nu tai uždrauskėt išvės augint, kam čia buovyjatės. I dorniou aiško kad jei lietuvs jės atvežtėnė arba iš kombinatų dvieselieną ta bus gera, o jei sava užsiaugins ta naudos nu tuo nie.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto