Netvarkingų mašinų savininkams vertėtų sukrusti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinės techninės apžiūros neperėjusiems ar privalomuoju draudimu neapdraudusiems savo transporto priemonės savininkams reikėtų sukrusti – gali būti sustabdytas leidimas jų automobiliams dalyvauti viešajame eisme. Tai gali atsitikti jiems net nežinant.

Laukia mašinos išregistravimas

Nuo liepos pirmosios įsigaliojo Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo   nuostatos.
Nustačius, kad neatlikta ar negalioja transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra arba kad transporto priemonė neapdrausta transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, taikoma leidimo transporto priemonei dalyvauti viešajame eisme sustabdymo procedūra.
Informaciją apie tokias transporto priemones valstybės įmonė „Regitra“ gauna iš Centralizuotosios techninės apžiūros duomenų ir Transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo duomenų bazių.
Priežastys, dėl kurių buvo sustabdytas leidimas, turi būti pašalinamos per 90 dienų. Jei per šį laikotarpį jos nepašalinamos, leidimas panaikinamas ir transporto priemonė išregistruojama, o valstybinio registracijos numerio ženklai pripažįstami negaliojančiais ir turi būti grąžinti VĮ „Regitra“.

Būtina patikrinti patiems

Vos pradėjus galioti šioms nuostatoms, transporto priemonių, kurių privalomosios techninės apžiūros galiojimas baigėsi liepos pirmąją, šalyje buvo priskaičiuota 913 tūkstančių. Joms leidimas dalyvauti viešajame eisme buvo sustabdytas.
„Kadangi tai labai didelis skaičius, o nemaža dalis šių automobilių jau ir nebeegzistuoja, tik jų savininkai dėl vienokių ar kitokių priežasčių neišregistravo savo transporto priemonių, dėl leidimų sustabdymo jiems nebuvo siunčiami individualūs pranešimai. Pasitikrinti, ar leidimas sustabdytas, galima mūsų įmonės interneto svetainės www regitra.lt elektroninių paslaugų portale“, – aiškino VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė.
Tiems transporto priemonių savininkams, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nuo liepos pirmosios neperėjo valstybinės techninės apžiūros ar neapdraudė savo automobilio, pranešimai siunčiami laišku per paštą. Jame paaiškinama, dėl kokių priežasčių panaikinama transporto priemonės registracija.

Sutvarkius procedūras – leidimas atnaujinamas

Įmonės viešųjų ryšių specialistė primena, jog per 90 dienų nuo leidimo sustabdymo pareiškėjai gali kreiptis, kad sustabdymas būtų pratęstas iki vienerių metų, – tokiu atveju po šio laikotarpio  transporto priemonė nebus išregistruojama. Tai ypač aktualu, kai transporto priemone ilgesnį laikotarpį nevažinėjama, todėl ji nedraudžiama ir neatliekama jos privalomoji techninė apžiūra.
„Pasirūpinus transporto priemonės privalomąja technine apžiūra ir draudimu, sutvarkius visus šiuos formalumus, leidimas dalyvauti eisme atnaujinamas automatiškai (tai yra automobilio savininkui nereikia kreiptis dėl leidimo atnaujinimo). Tačiau tai galioja tik tuo atveju, jei leidimas buvo sustabdytas VĮ „Regitra“ iniciatyva“, – informavo L. Užupė.
Jei leidimas sustabdytas transporto priemonės savininko iniciatyva, VĮ „Regitra“ automatiškai tokio sustabdymo nepanaikins. „Pareiškėjui reikia pačiam prisijungti prie informacinės sistemos arba kreiptis į VĮ „Regitra“ padalinį ir atnaujinti transporto priemonės leidimą dalyvauti eisme, jei galioja jos privalomoji techninė apžiūra ir draudimas“, – primena VĮ „Regitra“ Informacinių technologijų departamento direktorius Vytautas Jasiulevičius.
Dėl asmens duomenų apsaugos reikalavimų ši informacija telefonu arba elektroniniu paštu neteikiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto