Nevyriausybinių organizacijų konferencijoje aptarta veikla

Nevyriausybinių organizacijų tarybos nariai pasirengę aktyviam darbui. Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį įvyko Mažeikių rajono nevyriausybinių organizacijų (NVO) asociacijos konferencija, kurioje 917-ai narių, susibūrusių į septyniolika organizacijų, atstovavo 49 delegatai.

Vyks forumas

Asociacijos pirmininkas Eduardas Vaičiulis pateikė praėjusių metų veiklos ataskaitą, kalbėjo apie projektus, NVO narių mokymus, išvykas, kitą veiklą. Kiekvienos konferencijoje dalyvavusios organizacijos atstovai pristatė svarbiausius organizacijų darbus, kvietė dalyvauti jų numatomuose renginiuose ir aktyviai bendradarbiauti.
Šiais metais Mažeikių rajono NVO asociacija vykdo Savivaldybės remiamą projektą „NVO kompetencijos didinimas – kelias į demokratinę ir pilietinę visuomenę“. Numatyta organizuoti tris mokomuosius seminarus, tradicinį NVO forumą, kuriame bus pristatyti rajono „nevyriausybininkų“ šiais metais vykdyti projektai.
„Manome, kad praėjusiais metais pasirinkta nauja savanorystės forumo forma pateisino lūkesčius ir pavyko, tad šiais metais planuojamame renginyje numatome ne tik savanorių, bet ir aktyviausių mūsų organizacijų rėmėjų pagerbimą. Ketiname surengti ir „nevyriausybininkų“ mugę“, – kalbėjo E. Vaičiulis.

Priimti nauji nariai

Numatomos NVO narių išvykos į respublikinius kolegų susitikimus Kaune ir apdovanojimus Seime. Kiekvieno susitikimo metu mažeikiškiai turės progą garsinti savo miestą, pristatydami jį ir pas mus veikiančias organizacijas. Bus organizuojamos bendros su savivaldos atstovais diskusijos apie savanorystę ir Mažeikių miesto viziją.
„Ši veikla pagilins visų nevyriausybinių organizacijų narių kompetencijas, gebėjimus ir įgūdžius, kartu skatinsime aktyvų pilietiškumą ir savanorišką veiklą, pagerės ir bendradarbiavimas su vietos valdžia“, – tikisi E. Vaičiulis.
Konferencijos metu į NVO asociaciją buvo priimtos dvi naujos organizacijos: sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija „Gyvenimo spalvos“ ir viešoji įstaiga „Versli karta“. Jų atstovai papasakojo apie savo veiklą bei pristatė numatomus projektus.
Apie nevyriausybinių organizacijų paraiškas, teiktas Mažeikių rajono savivaldybės skelbtam konkursui, kalbėjo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Rubežienė.
Buvo išrinkta nauja asociacijos taryba, kurią nuo šiol sudarys visų devyniolikos organizacijų vadovai ar jų skirti atstovai.

NVO atstovai visada turi bendrų reikalų... Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto