Nežiemiški orai sumažino parduodamų žūklės leidimų skaičių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministerijos duomenimis, praėjusiais metais sumažėjo parduodamų mėgėjiškai žvejybai leidimų skaičius, kuris iki tol turėjo tendenciją tik augti.
Žvejus nudžiugins tai, kad nustatytos dar dvi dienos, kai galima nemokamai žvejoti vidaus vandens telkiniuose ir planuojama padidinti amžiaus cenzą, kai leidžiama nemokamai mėgėjiškai žūklauti.

Praėjusiais metais metinių leidimų neišnuomotuose vandens telkiniuose skaičius sumažėjo iki kiek daugiau kaip 70 tūkst., kai iki tol trejus metus jis vis augo: užpernai išduota daugiau kaip 75 tūkst., 2017 ir 2016 m. – per 74 tūkst. leidimų. Gerokai sumažėjo ir mėnesinių leidimų skaičius – nuo 22 tūkst. iki 19 tūkst., daugiau kaip tūkstančiu per metus sumažėjo dienos leidimų.
Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Tadas Janušauskas tvirtino negalintis pasakyti, ar mūsų rajone sumažėjo žvejų, kurie žuvis gaudo Draugijai išnuomotuose tvenkiniuose. Žvejai leidimus įsigyja, naudodamiesi Aplinkosaugos leidimų išdavimo sistema (ALIS).
„Į mūsų draugijos sąskaitą yra pervedama suma, už kurią nusipirkti leidimai. O kalbant apie žvejo mėgėjo bilietus, kuriuos žvejai perka Draugijoje, jų sumažėjo gal šimtu. Dabar mūsų rajone yra įsigyta apie pusketvirto šimto metinių žvejo bilietų“, – informavo draugijos vadovas.
T. Janušausko nuomone, leidimų perkama mažiau, nes nebuvo šaltos žiemos. Kadangi nėra sąlygų poledinei žūklei, tai ir leidimų niekas neskuba įsigyti.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto