,,Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas“

Nuotrauka iš gimnazijos archyvo

Šie Vydūno žodžiai patvirtina, kad kūryba – tai gyvenimo meilė, grožis, ji – lyg žmogaus veidrodis. Kurdamas žmogus pristato save tokį, koks jis yra. Džiugu, kad kuriančių žmonių netrūksta ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje, mokiniai dalyvauja įvairiose parodose, užima prizines vietas. Gyvenimo dalimi kūryba jau tapo ir gimnazistei Laurai Vaitkutei.
Simboliška, kad birželio 14-ąją, Gedulo ir Vilties dieną, gimnazijoje atidaryta antros klasės gimnazistės L. Vaitkutės karpinių paroda ,,Juodai balta“.
Pristatydama parodą, gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė pasidžiaugė karpiniais ir priminė, kad kiekvienas gyvendamas laisvoje Lietuvoje turi galimybę kurti, svajoti, todėl ragino nepamiršti praeities, iš kurios patarė semtis stiprybės ir kantrybės, užsispyrimo siekiant tikslų.
Gimnazistė L. Vaitkutė prisiminė pirmuosius darbelius, pirmąją olimpiadą. Kurti mergaitei patinka, nes veikla kitokia, įdomi. Pradėjusi darbą, Laura svajoja jį kuo greičiau baigti, kad pamatytų rezultatą. Idėjų karpiniams mergaitė semiasi iš gamtos, nuotraukų, liaudies meno, pati nupiešia piešinį ir įgyvendina idėją kurdama karpinį. Mokinė minėjo, kad, norint sėkmingo rezultato, reikia įdėti nemažai pastangų, būti labai kantriai ir kruopščiai. Be abejo, Laurą džiugina ir pasiekti laimėjimai: pernai užimta pirma vieta Mažeikių rajono olimpiadoje, šiemet – trečia vieta liaudies dailės konkurse „Sidabrinis vainikėlis“, moksleivei skirtos piniginės premijos. Karpiniai gimnazistei – ir užsiėmimas, ir darbas, ir pomėgis, kuris džiugina ir suteikia laimės.
Lauros dailės mokytoja Inga Šilinskaitė džiaugiasi mokinės sėkme. Parodoje eksponuojami 2017–2018 m. kūrybiniai darbeliai tema „Zodiako ženklai“, taip pat teminės kompozicijos, karpinys, skirtas Piliakalnių metams paminėti. Lietuvos šimtmečiui paminėti skirti karpiniai bus eksponuojami Dainų šventės metu. Lauros pasirinkta karpinių technika – ažūriniai pjaustiniai. Mokytoja minėjo, jog, norint pasiekti puikių rezultatų, gerų karpinių, reikalingas nepaprastas kruopštumas, loginis mąstymas ir didelė kantrybė.
Džiugu, kad Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje kuriančių, gražių žmonių netrūksta. Be abejo, už pastebėtą talentą, įkvėpimą, uždegtą ugnelę mokiniai dėkingi dailės ir technologijų mokytojai I. Šilinskaitei, kurios tikslas nuolat kilti pačiai ir kelti kitus.
Mokytoja Danutė STANCEVIČIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto