Notarų įkainiai: kur ieškoti informacijos apie juos

Tvarkydami įvairius turtinius reikalus, žmonės dažnai susiduria su būtinybe pasinaudoti notaro paslaugomis. Tokiu atveju iškyla dilema: kaip surasti profesionalų, bet, tuo pačiu metu, taikantį nedidelius savo paslaugų įkainius, notarą.
Notarų veiksmų atlygio dydį nustato teisingumo ministras. 2014 m. išleistame įstatyme nurodyti visi notarinių paslaugų įkainiai. Taip pat ir jų ribos. Visi notarai vadovaujasi nustatytais įkainių dydžiais ir negali nuo jų nukrypti. Vadovaudamasis šiuo įstatymu, pats notaras tvirtina įkainius, įvertinęs savo sąnaudas, laiką ir visus kitus kriterijus. Tuo pačiu jis nusprendžia ar imti mažiausią, ar didžiausią (neperžengiant nustatytos ribos) atlygį. Kaip ir visuose teisiniuose reikaluose, egzistuoja įvairios priežastys, dėl kurių šių teisininkų paslaugų kainos gali skirtis.
Kiekvienas gyventojas, susidūręs su turtiniais reikalais, yra laisvas pasirinkti tokį notarų biurą, kuris jam priimtiniausias. UAB „Teisės vartai“ įsteigė teisininkų paieškos platformą, kurioje kiekvienas pilietis suras jam tinkamiausią notarą pagal savo pasirinktus kriterijus (miestą, teisės sritį, kalbą, atstumą ir kt.). Svetainėje Teisesvartai.lt išsamiai pateikti pasiūlymai su visais paslaugų įkainiais. Joje pateikta paieškos sistema yra paprasta ir suprantama net ir neįgudusiam teisinių paslaugų ieškotojui interneto platybėse.
Dažnai, sprendžiant teisinius klausimus pas notarą, dalyvauja dvi šalys. Tuomet sudaromas dvišalis sandoris: šalys tarpusavyje sutaria, kas apmokės susidariusias išlaidas. Patirtis rodo, jog dažniausiai abi šalys išlaidas dalija po lygiai. Teisesvartai.lt platformoje be kitos informacijos taip pat rasite ir išlaidų skaičiuoklę. Ten galėsite apytikriai pasitikslinti savo būsimas išlaidas. Vėliau notaras viską paskaičiuos tiksliai, nes notarinį atlygį sudaro ne tik lentelėse parodytos išlaidos, bet ir įvairios valstybės registrų patikros. Verta žinoti, jog kai kurioms socialiai remtinoms asmenų grupėms ( asmenims, turintiems specialių poreikių, sunkų neįgalumo lygį ir pan.) numatomi mažesni notarų įkainiai.
Pagal fizinių ir juridinių asmenų prašymą notariniai darbai gali būti atliekami ir ne notaro biuro patalpose. Tuomet įmanomas iki 2 kartų didesnis atlygis, nei numato notarinis įstatymas.
Pagal atliktas studijas šiuo metu Lietuvos notarų paslaugų įkainiai yra vieni mažiausių Europos Sąjungoje. Teisesvartai.lt portalo statistika rodo, jog iš 516 vartotojų užklausų sudaroma 453 sėkmingi sandoriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto