Nugriauti tvoras paežerėse liko mėnuo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministerija informuoja parengusi visus teisės aktus, kuriais remiantis nuo gegužės 1 d. bus padidintos baudos už vandens telkinių pakrantėse pastatytas nelegalias tvoras.

Nelegalios tvoros mokestis

„Tai perspėjimas visiems – lygiai po mėnesio įsigalios nauji žalos skaičiavimo įkainiai ir kas mėnesį teks mokėti už nelegalias tvoras. Mėnuo – daug laiko, visi tikrai spės susitvarkyti, bet siūlau nedelsti. Nuo gegužės aplinkosaugininkai pradės patikrinimus ir baus“, – sako ministras Valentinas Mazuronis.
Nuo gegužės 1 d. bus baudžiama už savavališką pakrančių užtvėrimą pažeidžiant vandens telkinių pakrančių ekologines funkcijas, vandens telkinių pakrančių gamtinį kraštovaizdį ir jo estetines vertybes, apsunkinus gyvūnų migraciją ir padarius kitą žalą aplinkai.

Atlygintinos žalos dydis gali augti

Nustatę žalos atvejus, aplinkos apsaugos pareigūnai surašys privalomuosius nurodymus, įpareigojančius asmenis pašalinti žalos aplinkai padarinius. Privalomojo nurodymo vykdymo terminas nebus ilgesnis kaip 2 mėnesiai.
Jei per nurodytą terminą nepašalinami žalos aplinkai padariniai, bus apskaičiuojamas 500 Lt už tiesinį tvoros metrą žalos aplinkai dydis. Už kiekvieną mėnesį, kol nebus pašalinami žalos aplinkai padariniai, žalos dydis bus didinamas po 500 litų už 1 tiesinį tvoros metrą.
Drausmės sulauks ir poilsiautojai – jie apsistoti paežerėse ir paupiuose galės tik gavę savininko sutikimą. Netvarkingiems turistams, kaip ir anksčiau, grės nuo 50 litų baudos už aplinkos šiukšlinimą, tokiu atveju jiems taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

One Reply to “Nugriauti tvoras paežerėse liko mėnuo”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Vo cia,tai gerai! Sumane mat upes privatizuoti ?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto