Nukentėję nuo kiaulių maro gaus paramą iš biudžeto

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio ministerijos sprendimu, tam tikros žemdirbių grupės gaus iki 100 procentų kompensacijas už laikytas kiaules, kritusias nuo maro.

Gaus tie, kurie laikėsi taisyklių

Į kompensacijas galės pretenduoti kiaulių augintojai, nuo šių metų liepos 24 iki rugsėjo 18 dienos paskerdę savo laikomas kiaules afrikinio kiaulių maro židinių apsaugos ir stebėjimo zonose, taip pat ūkininkai, kurie jau 2013 m. laikėsi biologinio saugumo reikalavimų oficialiai nustatytoje buferinėje zonoje ir kontroliuojamoje teritorijoje. Pastarieji savo laikomas kiaules turėjo būti paskerdę nuo šių metų vasario 17 iki balandžio 15 dienos.
Kompensacijas gaus tik tie asmenys, kurie apie paskerstas kiaules pranešė pagal nustatytas taisykles.

Paramos ribos

Teikiant paramą bus atsižvelgiama, kad pastaraisiais dvejais ir šiais einamaisiais mokestiniais metais gauta nereikšminga finansinė pagalba, įskaitant ir paramą dėl kiaulių maro, neviršytų 51 792 litų.
Kiaulių laikytojai dėl patirtų nuostolių atlyginimo turi ne vėliau kaip iki lapkričio 10 d. kreiptis į savivaldybėse sudarytas nuostolių įvertinimo komisijas ir pateikti joms reikalingus dokumentus. Sprendimą dėl kompensuojamų lėšų priims Žemės ūkio ministerija, o jas išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto