Nukentėjusiai nuo gaisro šeimai renkama parama

Nuotr. iš Šerkšnėnų seniūnijos archyvo

Po gaisro, kilusio Lėlaičiuose, Šerkšnėnų seniūnija organizuoja pagalbą jau antrą kartą nuo tokios nelaimės nukentėjusiai šeimai.

Užklupo antra nelaimė

Gaisras Lėlaičiuose kilo šeštadienio popietę. Jo metu visiškai sudegė vasarnamis, kuriame gyveno  dviejų asmenų šeima, liko tik mūrinės pertvaros (žr. nuotraukoje).

Šioje atokioje sodyboje, prie kurios praktiškai neprivažiuojama, ugnis siautėjo jau antrą kartą – gyvenamasis namas sudegė dar prieš šešerius metus, taip pat kovo pradžioje.

Šerkšnėnų seniūnė Alina Čekienė sakė, kad po anos nelaimės žmonės jau buvo atsistoję ant kojų –įrengę sau kitas gyvenamąsias patalpas. Ir vėl viskas iš pradžių.

„Liūdnos patirties, kaip padėti nukentėjusiesiems nuo gaisro, jau turime. Kiek dirbu Šerkšnėnų seniūnijoje, susitelkiame į pagalbą jau ketvirtą kartą. Visada žmonės sulekia, padeda. Ir nukentėjusieji susitvarko. Manau, kad susitvarkysime ir šiuo atveju“, – kalbėjo seniūnė.

Įsirengs garaže

Iš karto po gaisro buvo žiūrima, kur žmones apgyvendinti. Buvo surastos tinkamos patalpos Viekšniuose. Kita galimybė – pasiūlyta būstą nuomotis, suteikti maisto produktų paketai. Kaip sakė seniūnė, žmonės atsigavo ir nusprendė, kad gyvenamąsias patalpas kurs likusiame garaže, kadangi nepilnamečių vaikų nėra, poreikiai nedideli – įsirengs ten kambarį ir virtuvę. 

„Kreipėmės pagalbos į viešąją įstaigą „Būk su manim“, kuri rūpinasi, kad dar geri daiktai ir tekstilė būtų ir toliau naudojami. Žmonės, turintys jiems nebereikalingų daiktų ar drabužių, žino, kad ten juos galima palikti. Ši įstaiga jau ne pirmą kartą padeda tokiais atvejais, ir dabar šeimai parūpino būtiniausių daiktų, patalynės, šaldytuvą“, – pasakojo A. Čekienė.

Seniūnija padegėliams jau parūpino langus ir duris. Kreiptasi į Savivaldybės administraciją dėl paramos. Šiuo metu tvarkomi dokumentai, laukiama pažymos iš priešgaisrinės apsaugos tarnybos ir parama bus skiriama pagal teisės aktus.

Ragina padėti

Seniūnė informavo, kad dabar padegėliams labiausiai reikia statybinių medžiagų ir piniginių lėšų. Iš statybinių medžiagų ji išskyrė apšiltinimo medžiagas (vata, polistirolas), OSB plokštes, profilius,  putas durims ir langams sumontuoti, grindis, grindų plėvelę.

Nuotr. iš Šerkšnėnų seniūnijos archyvo

Tų žmonių, kurie gal turi likučių po statybos darbų, prašoma juos paaukoti nukentėjusiems nuo gaisro žmonėms.

Šias medžiagas reikėtų atvežti į Šerkšnėnų seniūniją, nes prie sodybos privažiavimo praktiškai nėra. Sukaupus daugiau medžiagų, jas nuvežti pagelbės ūkininkai.

„Situaciją stebime ir sakome, kad kitų daiktų kol kas nereikia – jų paprasčiausiai nėra kur padėti. Norintieji paaukoti gali paremti šeimą pinigus perduodami Šerkšnėnų parduotuvėje, kur viskas fiksuojama, arba pervesti į sąskaitą LT 747 3000 100  8607 5360,  SWEDBANK AB, Ligitai Taurinskienei. Dėkojame iš anksto visiems prisidėjusiems arba prisidėsiantiems“, – sakė Šerkšnėnų seniūnė A. Čekienė.

6 Atsakymai į “Nukentėjusiai nuo gaisro šeimai renkama parama”

 1. PASTABA parašė:

  Santarvė privalo pateikti sąskaita aprašydamas kieno ji ! Ar šiaip pašalinio pagalbininko ar nukentėjusios šeimos

 2. Dangiras parašė:

  Va čia, „Santarvė“ šaunuliai, aukštų materijų nereikia, o tie , kurie aukštumas pasiekę, iš aukšto žiūri, naglumas išsipysinėti, na chaliava patarimus duoti. (nuokrypis) Tikrai gaila, kai taip nutinka, užuojauta didelė, svarbu paremti ir užjausti…

 3. Zina parašė:

  Kieno sąskaita nurodyta, ar nukentėjusio asmens, ar svetimo asmens?

  1. Mažeikietė parašė:

   Nukentėjusios šeimos

  2. tapkinas parašė:

   aišku,kad svetimo. yra tokių kas pelnosi iš kito nelaimės. jei klysatu,santarvė pataisys, jei teisus-bėgs į krūmus.

   1. Anonimas parašė:

    Kas pats turi problemu su sazine, tam ir kiti vagimis atrodo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto