Nuo 2013 m. atnaujino daugiau nei 1200 daugiabučių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo 2013 m. iki šios dienos atnaujintas 1251 daugiabutis. Šis skaičius kas savaitę pasipildo maždaug dviem dešimtimis įgyvendintų projektų, – praneša Aplinkos ministerija.

Didžiausia valstybės parama

Dabar mūsų šalyje vykdomi 677 daugiabučių atnaujinimo projektai, kurių nemaža dalis pretenduoja į 40 proc. valstybės paramą.
Tokio dydžio valstybės parama galioja iki š. m. gruodžio 31 d., jei projekto statybos rangos darbai buvo nupirkti iki 2015 m. kovo 31 d.
Tie daugiabučių namų atnaujinimo projektai, kurie iki šių metų pabaigos neturės statybos užbaigimo akto, pretenduos į 35 proc. paramą, kuri bus teikiama iki 2017 m. gruodžio 31 d.

Parama bus mažinama

Valstybės paramos teikimo galimybės yra ribotos, o apie tai, kad parama bus mažinama, Aplinkos ministerija skelbė nuolat nuo 2013 m.
Aplinkos ministerija primena, projekto įgyvendinimo terminas skaičiuojamas nuo investicijų plano patvirtinimo dienos iki statybos užbaigimo akto surašymo dienos, todėl siekiant gauti 40 proc. valstybės paramą, iki š. m. gruodžio 31 d. turi būti išrašytas atnaujinto daugiabučio namo statybos užbaigimo aktas, o ne tik kreiptasi dėl jo išrašymo į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos padalinį prie Aplinkos ministerijos. Tuo tarpu prašymus dėl 40 proc. valstybės paramos suteikimo galima teikti ir vėliau, t. y. 2017 m., jeigu projektas bus įgyvendintas laiku – iki šių metų gruodžio 31 d.

Iki 2020 – 30 proc. paramos dydis

Gyventojai taip pat raginami atkreipti dėmesį, kad 35 proc. valstybės parama galios iki 2017 m. gruodžio 31 d., vėliau ji mažės dar 5 proc., o 30 proc. paramos dydis galios iki 2020 m. pabaigos. Asmenims, turintiems teisę į kompensaciją už šildymą, valstybė ir toliau teiks 100 proc. paramą – kompensuos paskolą ir palūkanas, techninės priežiūros, projekto parengimo ir įgyvendinimo išlaidas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto