Nuo 2016 metų turėtų papilnėti pensininkų piniginės

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas ėmėsi svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pristatytą įstatymo projektą, kuriuo siūloma 2016 m. pradėti mokėti kompensacijas senatvės pensijų gavėjams, kurie 2010–2011 m. dirbo ir dėl to jiems papildomai buvo sumažintos gaunamos pensijos.

Išmokėtų per ketverius metus

Pasak ministrės, kompensacijas numatoma išmokėti per ketverius metus. Projektu siūloma 2016 m. antrojo ketvirčio paskutinį mėnesį senatvės pensijų gavėjams išmokėti 10 procentų praradimų, atsiradusių dėl pensijų mažinimo.
2017, 2018 ir 2019 metais senatvės pensijų gavėjams būtų išmokama po 30 procentų praradimų lygiomis dalimis atitinkamai kiekvieno ketvirčio paskutinį mėnesį. Jeigu asmeniui apskaičiuota nepriemoka būtų ne didesnė kaip 100 eurų, ją siūloma išmokėti visą 2016 m. antrojo ketvirčio paskutinį mėnesį.
„Vidutinė kompensuojama suma sudaro 1427 eurus, taigi vidutiniškai vienam asmeniui 2016 m. birželį būtų išmokėta apie 143 eurus, o per 2017–2019 m. kas ketvirtį jis gautų apie 107 eurus“, – sakė A. Pabedinskienė.
Prašymų teikti nereikėtų
Pasak jos, kompensuojamąsias sumas siūloma apskaičiuoti ir išmokėti nereikalaujant gavėjų prašymų, prašymus ir asmens tapatybę liudijančius dokumentus turės pateikti tik asmenys, kuriems pensijos mokėjimas yra nutrauktas.
Taip pat siūloma nustatyti analogišką kompensavimo mechanizmą valstybinių pensijų gavėjams, kuriems valstybinės pensijos nuo 2010 iki 2012 metų rugpjūčio 31 d. buvo mokamos sumažintų dydžių dėl to, kad jie dirbo ir turėjo draudžiamųjų pajamų.

Pritarė dauguma parlamentarų

Ministrės tvirtinimu, senatvės pensijų praradimams dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo kompensuoti reikės apie 120,6 mln. eurų, o valstybinių pensijų gavėjams poreikis būtų apie 10,3 mln. eurų.
Po pristatymo už teisės akto projektą balsavo 76 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikiusiųjų nebuvo. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu – Biudžeto ir finansų komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje numatoma grįžti birželio 9 d.

3 Atsakymai į “Nuo 2016 metų turėtų papilnėti pensininkų piniginės”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Senai reikėjo rūpintis pensininkais ! Nesulaukę savo uždirbtų pinigų žmonės pasimirė. Užuojauta jiems. Gėda LT Vyriausybei!

  2. nn parašė:

    Apvogti buvo lengva, o atiduoti sunku

  3. d parašė:

    kol ismokes,puse issprogines- to ir laukia pilvuzai seime

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto