Nuo antradienio draudžiama važinėti vasarinėmis padangomis

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Nuo antradienio šalies keliuose draudžiama eksploatuoti vasarines padangas.
Remiantis pakeistomis Kelių eismo taisyklėmis (KET), žieminės arba universalios padangos privalomos visoms ratinėms transporto priemonėms.

Pernai spalio 11 d. įsigaliojus naujai KET redakcijai, žieminės arba universalios padangos nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos privalomos ne tik lengviesiems automobiliams, bet ir daugiau kaip 3,5 tonos sveriančioms transporto priemonėms, taip pat motociklams, mopedams ir priekaboms.
Tai aktualu N1 klasės krovininių automobilių savininkams, kuriems reikalavimas keisti padangas anksčiau nebuvo taikomas. Sunkiasvorių komercinių sunkvežimių vairuotojų pasikeitimai nepaveiks, nes Lietuvoje tokiems automobiliams skirtos padangos yra skirstomos į žiemines ir įprastines, o pastarosios nėra priskiriamos vasarinio tipo padangų klasei.
Lietuvos automobilių kelių direkcija įspėja, kad šaltuoju periodu priekabas ir automobilius su vasarinėmis padangomis eksploatuojantys vairuotojai rizikuoja prarasti transporto priemonės techninę apžiūrą.
Kaip ir anksčiau, dygliuotomis žieminėmis padangomis aprūpinti automobiliai turi būti paženklinti apie tai informuojančiu „dyglio“ ženklu.

One Reply to “Nuo antradienio draudžiama važinėti vasarinėmis padangomis”

  1. Ne visai taip parašė:

    Parašėte :…žieminės arba universalios padangos privalomos visoms ratinėms transporto priemonėms…“
    KET parašyta kitaip : “ Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto