Nuo balandžio 1-osios įsigalioja du KET reikalavimai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo balandžio pirmosios įsigalioja du Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimai, susiję su transporto priemonių greičiu ir jų technine būkle.

Nuo balandžio pradžios iki spalio 31-osios lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km per val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km per val. greičiu.
Kaip pažymėjo policijos pareigūnai, mūsų rajone šios reikšmės kelių atkarpų nėra, tad privalu žinoti, kad visus metus gyvenvietėse visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 50 km per val. greičiu, žvyrkeliuose – ne didesniu kaip 70 km per val., paprastuose užmiesčio keliuose – ne didesniu kaip 90 km per val. greičiu, jeigu kelių eismo ženklai nenurodo kitaip.
Nuo balandžio 1-osios jau galima eksploatuoti automobilius su vasarinėmis padangomis. Taip pat primenama, kad vasarinių padangų protektoriaus gylis negali būti mažesnis kaip 1,6 milimetro (žieminių padangų, kurios eksploatuojamos nuo lapkričio 10 dienos iki balandžio 1 dienos – ne mažesnis kaip 3 milimetrai). Jei padangos netenkina šių reikalavimų, jas reikia pakeisti.
Nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Vairuotojai, kurie po balandžio 9-osios dar važinės su dygliuotomis padangomis, rizikuoja netekti valstybinės techninės apžiūros galiojimo kortelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto