Nuo liepos 1 d. keičiasi statybos darbų apmokestinimo PVM tvarka

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo liepos 1 dienos keičiasi statybos darbų apmokestinimo PVM tvarka. Statybos darbams bus taikomas atvirkštinis PVM apmokestinimo mechanizmas, pagal kurį už atliktus statybos darbus PVM turės apskaičiuoti ne šių darbų atlikėjas, o jų užsakovas, kuriuo laikomas bet kuris statybos darbų pirkėjas, apmokestinamasis asmuo PVM mokėtojas.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), suderinusi su Finansų ir Aplinkos ministerijomis, paskelbė apibendrintą paaiškinimą atvirkštinio apmokestinimo PVM taikymo statybos darbams klausimais.
VMI atkreipia dėmesį, kad atvirkštinis statybos darbų apmokestinimas PVM taikomas, kai šių statybos darbų pirkėjai (užsakovai) yra PVM mokėtojais įsiregistravę juridiniai ir fiziniai asmenys, vykdantys tik ekonominę veiklą (PVM apmokestinamą, PVM neapmokestinamą, tiek tokią ekonominę veiklą, kai pagal PVM įstatymo nuostatas prekių tiekimo (paslaugų teikimo) vieta nelaikoma Lietuva, nes persikelia į atitinkamą užsienio valstybę).
Taip pat, kai PVM mokėtojais įsiregistravę juridiniai asmenys, vykdantys ekonominę ir neekonominę veiklą, kuri nėra PVM objektas (pvz., valstybės funkcijas.) Tokio juridinio asmens pavyzdžiu galėtų būti VMI, kuri vykdo neekonominę veiklą (administruoja mokesčius) ir ekonominę veiklą (parduoda konfiskuotas prekes) Svarbu įsidėmėti, kad atvirkštinis statybos darbų apmokestinimas PVM netaikomas, kai šių darbų pirkėjai (užsakovai) yra PVM mokėtojais įsiregistravę neapmokestinamieji asmenys, t. y. asmenys, nevykdantys jokios ekonominės veiklos, o PVM mokėtojais įsiregistravę tik dėl prekių įsigijimo iš kitų ES valstybių narių (pvz., tam tikros valstybės institucijos).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto