Nuo liepos didėja minimali mėnesinė alga ir senatvės pensijos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė posėdyje pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikimui nuo liepos 1 d. padidinti minimalią mėnesinę algą (MMA) 25-iais eurais – iki 325 eurų.

Gyventojų pajamos padidės

„Tai – trečiasis šios Vyriausybės inicijuotas MMA didinimas. Tam 2015 m. biudžete numatyta skirti apie 14,4 mln. eurų“, – sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Padidinti MMA 25 eurais buvo susitarta ir Trišalėje taryboje balandžio mėnesį.
Ministrų kabinetas taip pat pritarė siūlymui nuo liepos 1 dienos padidinti pensijas. Valstybinė socialinio draudimo bazinė pensija padidės 3 eurais (nuo 105 iki 108), einamųjų 2015 metų draudžiamosios pajamos – taip pat 3 eurais (nuo 431 iki 434).
Nustatytas naujas maksimalios valstybinės socialinio draudimo neperskaičiuotos pensijos dydis, kuris sieks 236 eurus (šiuo metu patvirtintas dydis – 229 eurai).

Pensijos didės individualiai

Dėl siūlomo bazinės pensijos ir draudžiamųjų pajamų padidinimo vidutinė senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį stažą, padidės apie 5 eurus.
Kiekvienu atveju pensijos didės individualiai, atsižvelgiant į asmens įgytą stažą ir iki pensijos skyrimo turėtas draudžiamąsias pajamas.
Bazinės pensijos ir einamųjų metų draudžiamųjų pajamų padidinimas palies visus valstybinių socialinio draudimo pensijų (išskyrus našlių pensijų) gavėjus – maždaug apie 867 tūkst. asmenų.
Pensijų didinimui reikalingos lėšos jau numatytos 2015 metų „Sodros“ biudžete. Tam prireiks apie 22,86 mln. eurų.

10 Atsakymų į “Nuo liepos didėja minimali mėnesinė alga ir senatvės pensijos”

 1. Edmundas parašė:

  Praėjudį kartą pencijos buvo didinamos procentais nuo gaunamos pencijos.Kas gavo didesnes pencijas tiems ir buvo padidinta didesnė suma,nors premjeras žadėjo,jog kas gauna mažesnes pencijas,tims bus padidinta didesnė suma

 2. Vasia parašė:

  Nuo 1993 metų minimali mėnesinė alga pakilo 29,5 karto!!! Tais metais ji buvo 38 litai.Jeigu tendencija išliks panaši,po 22-jų metų MMA sieks 6300 eurų.Tik ar gyvensit sočiau,ašarotojai?Šiemet Lietuvos BVP vienam gyventojui pagal PPS (perkamąją galią)pralenkė tokias šalis kaip Graikiją,Estiją,Latviją,Lenkiją ir kt..Gyvename taip gerai kaip niekada nesame gyvenę.Verkiame taip labai,kaip dar nesame verkę.Raskažis sobenį drąska-pasakytų mūsų bobutės.Nuosekliai einate,ašarotojai,personažo iš pasakos apie auksinę žuvelę keliu.Kur tas kelelis pilkas Jus nuves,aš žinau.Jūs nežinote.

 3. To zigmis parašė:

  suprask toki dalyka,kad kol bus dirbanciu uz toki atlygi tol niekas daugiau nemokes. Paprastas rinkos desnis,esant dideliai pasiulai siulomos prekes kaina krenta. Reiskia yra daug norinciu dirbti uz tiek ir viskas.

 4. Smikis parašė:

  Ka cia rodai simta, jei prides tik 25 ir tai verkdami

 5. zigmis parašė:

  bet tokios imones,kurios gauna milijoninius pelnus,issimoka didziausius dividendus uz akcijas [pvz.“Pieno zvaigzdes“],o zmonems alga uz vergiska darba – minimumas??

 6. To Rikis parašė:

  Zmonems nereikia irodineti ar argumentuoti,jie nesupranta tokiu dalyku. Jiems tinka tokia kalba kaip „To Vardas“ komentare parasyta,nors ten ir humoro forma,bet tikrai taip galvoja daug zmoniu. Komentaras gavo 4 minusus,reiskia net 4 zmones nesuprato juoko:) Todel 25 metai,kaip pastoviai renkami visokie miglos putejai,dovanu karaliai,nes jei kandidatas pradeju destyti argumentus,rodyti skaicius jo niekas neklausytu,nes rinkejai yra zmoniu minia.

 7. Rikis parašė:

  Pinigus pirma reikia uždirbti, o ne tiesiog iš oro pakelti atlyginimą. Gaila,kad žmonės to nesupranta. O kad uždirbti, reikia kažką sukurti, turėti gamyklų ir gaminti tokį produktą, kuris galėtų konkuruoti užsienio šalyse. Gamyklas jus visas sugriovėt, na tai i dabar turit ką turit. BE TO, LIETUVIAI IR TAIP LABAI GERAI GYVENA, NES VISKAS LABAI PIGU, YPAČ VISI MOKESČIAI, LYGINANT SU KITOMIS ES ŠALIMIS. Niekur Europoje nėra taip, kad žmonės galėtų butą išlaikyt ir kas dieną gerti, tik Lietuvoje. Gal tie atlyginimai ir kils ir iki 900 ir iki 1500 eurų, bet tada kils viskas iki europinių kainų, absoliučiai viskas. Ir tada bus tas pats ir dar blogiau. Nes dabar tik labai mažytė tautos dalis gauna minimumą, visi kiti gauna ir 3 minimumus per menesį ir 4-6 minimumus. Taigi didžioji tautos dalis už viską moka pigiai ir gyvena pasiturinčiai, nors ir dejuoja pagal lietuvišką įprotį. O kai visos kainos sueuropės, tada gerai gyvenančių ženkliai sumažės. Lygiai kaip jų nėra daug žmonių pasiturinčiai gyvenančių ir vakarų europoje, nors lietuviams kitaip atrodo…

 8. To Vardas parašė:

  Ale tikrai kiek gali tyciotis,ka? Pakeltu bent iki 800-900 euru i visi gyventu gerai,bet ne trupina,trupina. Gal ir anuko sulaukciau is Landono sugryztant,dabar skundzias vaiks,kad igryso kloakas plauti,tik tiek anam gerai,kad juodukams plauna,tai nelabai matosi ar gerai nuplove,ar siaip sau:) Juoda ir tiek:) Buvau nuskridusi ir pati,maciau as,tikrai ten juoda:) Dirb vaikis dar ir po darba,toki elektronini hobi turi,kolekcionuoja masinines radijas,surenka is tu kam nebereikalingos,maino,parduoda,zodziu vaikis darbstus. O galetu namuose krapstytis,bet va ta valdzia vis tyciojas ir tyciojas,netgi Viktoras su Rolka nieka nepadaro:) Uz ka cia bebalsuoti,kazin ar begausiu 5 eurus kitamet per rinkimus? Anie nesitycioja tik pries rinkimus,o paskui vel tas pats.Jei ne tie rinkimai nebuciau nei desros skanios ragavusi,nei koncerta gyva girdiejusi,gerai ir tiek:)

 9. apas parašė:

  Išvada yra viena,kad toliau didėja skirtumas tarp mažiausių pensijų ir atlyginimų,dabar net 20 eurų.Neaišku,kaip vienišiems ir labai seniems pensininkams reikės toliau gyventi.Didėjant pensininko amžiui,reikėtų proporcingai didinti pensiją ,nes jam sunkėja gyenimas.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Ponai Valstybės tarnautojai,kaip reikia pragyventi su tokiu mažu atlyginimu mėnesį? Ar jūs galėtumėte? Kada baigsis patyčios iš Lietuvos žmonių?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto