Nuo pirmadienio švelninamos karantino sąlygos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybė nutarė nuo pirmadienio švelninti karantiną: prekybos centruose bus galima apsipirkti ir savaitgaliais, keičiasi namų ūkio bendravimo taisyklės, daugiau žmonių galės dalyvauti laidotuvėse, ilginamas barų, kavinių darbo laikas.
Atnaujintas savivaldybių, kurioms taikomos švelnesnės karantino sąlygos, sąrašas. Tarp „gerųjų“ – ir Mažeikių rajono savivaldybė.

Keičiasi bendravimo taisyklės

Oficialiuose pranešimuose skelbiama, kad nuo gegužės 24 dienos bendrauti uždarose erdvėse bus galima dviem namų ūkiams arba ne didesnėms nei 5 asmenų grupėms. Atvirose erdvėse bus leidžiama bendrauti iki 10 asmenų grupėms. Iki šiol galioję reikalavimai numatė, kad bendrauti uždarose erdvėse gali tik vieno namų ūkio ar vienos šeimos nariai.
Asmeninėse šventėse uždarose erdvėse galės dalyvauti dvi šeimos ar du namų ūkiai, arba ne daugiau nei 5 asmenys. Atsisakoma asmenų skaičiaus transporto priemonėse ribojimo. Iki 50 didinamas ir asmenų, kuriems leidžiama dalyvauti laidotuvėse, skaičius. Iki šiol jose buvo leidžiama dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų.
Barai, kavinės ar restoranai galės veikti iki 22 valandos, lankytojus vėl priims pirtys ir baseinai. Atsisakyta draudimo šeštadieniais ir sekmadieniais vykdyti veiklą prekybos centruose ar dengtose turgavietėse. Pirmas savaitgalis, kuomet galės dirbti prekybos centrai, – gegužės 29–30 d.

Daugiau lankytojų

Vyriausybė taip pat pritarė, kad pažintiniuose takuose, zoologijos ir botanikos soduose bei kitose ekspozicinėse erdvėse galės vykti ekskursijos su gidu iki 25 asmenų, užtikrinant išankstinę dalyvių registraciją. Padidinamas žiūrovų ir dalyvių skaičių iki 300 renginiuose, organizuojamuose atvirose erdvėse. Atvirose erdvėse bus leidžiami renginiai iki 2000 asmenų, kai visi jie turi Galimybių pasus.
Neformaliojo ugdymo užsiėmimus lauke leidžiama rengti iki 25 vaikų grupėms, viduje užsiėmimuose galės dalyvauti iki 10 vaikų, jei vienam jų užtikrinamas 10 kv. metrų plotas. Tokios pat sąlygos taikomos suaugusiųjų neformaliajam švietimui.
Vyriausybė nuo kitos savaitės leido plačiau atverti pirtis ir baseinus lankytojams – nuo pirmadienio pirtyse galės lankytis ne daugiau nei du asmenys iš skirtingų namų ūkių, arba neribotas lankytojų, turinčių galimybių pasą, skaičius. Baseinuose galės lankytis iki 50 asmenų, jei vienam jų užtikrinamas 20 kv. metrų plotas ir viename baseino takelyje yra ne daugiau kaip 5 asmenys.
Turintiems Galimybių pasą – atlaisvinimų dar daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto