Nuo rugsėjo priešmokyklinis ugdymas turėtų būti privalomas visiems

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Švietimo ir mokslo ministerija teikia derinti Švietimo įstatymo projekto pataisas dėl privalomojo priešmokyklinio ugdymo įvedimo.
Planuojama, kad nuo šių metų rugsėjo priešmokyklinis ugdymas būtų privalomas visiems vaikams, kuriems tais kalendoriniais metais sueina 6 metai. Šiuo metu priešmokyklines grupes jau lanko daugiau kaip 95 proc. šešiamečių.

Kad visiems būtų suteikta galimybė

„Priešmokyklinis ugdymas padeda vaikui sėkmingai įsitraukti į mokymąsi, mokyklos pasaulį, todėl svarbu, kad šia galimybe pasinaudotų 100 proc. mūsų šešiamečių, kad jiems visiems būtų suteikta galimybė pasiruošti sėkmingai mokymosi pradžiai“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Priešmokyklinis ugdymas trunka vienus metus iki mokyklos. Tėvai, pedagogai ir mokslininkai mato akivaizdžią šešiamečio dalyvavimo priešmokyklinio ugdymo programoje naudą. Mokinių pasiekimų tyrimai rodo, kad priešmokyklines grupes lankiusiems vaikams kur kas geriau sekasi mokytis mokykloje, o ilgalaikiai tarptautiniai tyrimai liudija apie teigiamą ankstyvojo ugdymo naudą visam tolesniam žmogaus gyvenimui.

Atnaujino programą

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Švietimo įstatymo pataisomis atliko kitus pasiruošimo privalomajam priešmokykliniam ugdymui darbus. Vienas iš jų – atnaujino Bendrąją priešmokyklinio ugdymo programą, kuri bus diegiama nuo rugsėjo 1 d. Joje ypač akcentuojami vaiko socialiniai, pažintiniai, kūrybiniai, mąstymo gebėjimai. Išskiriami bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiais žmonėmis gebėjimai: draugiškumas, noras priklausyti grupei, bendrauti ir bendradarbiauti, geranoriškumas, pagarba draugui ir vyresniajam.
Šešiamečių ugdymui šių metų valstybės biudžete yra numatyta papildomai skirti beveik 1,5 mln. eurų.
Dauguma Europos Sąjungos šalių persvarsto savo ankstyvojo ugdymo (nuo gimimo iki privalomo mokymosi mokykloje pradžios) politiką.
Kai kurios šalys ankstina privalomo mokymosi mokykloje pradžią – privalomas mokymas pradedamas 6, 5 ar net 4 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto