Nuo rugsėjo – vairavimo egzaminų naujovės

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Naują tvarką – atsisakyti praktinio vairavimo egzaminų aikštelėse – mokymo instruktoriai vertina teigimai, tačiau jiems norisi daugiau sužinoti apie vertinimo įgūdžių tikrinimo realiame eisme kriterijus.

Atsisakoma pratimų aikštelėse

Praėjusią savaitę Vidaus reikalų ministerija pranešė apie ministro pasirašytą įsakymą, kuriuo keičiama vairuotojų egzaminavimo tvarka: atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme.
Ši vairavimo praktikos egzamino valstybės įmonėje „Regitroje“ naujovė leis būsimiems vairuotojams pademonstruoti tinkamų sprendimų priėmimo gebėjimus bei skatins vairavimo instruktorius dėmesį mokymo proceso metu sutelkti ne tik į transporto priemonės valdymo įgūdžių meistriškumo mokymą, bet ir į pavojų kelyje atpažinimą, ryžtingo ir atsakingo elgesio svarbą, jo ugdymą.
Lengvųjų automobilių (B kategorijos) egzaminavimo naujovė įsigalios nuo šių metų rugsėjo. Pranešime taip pat pažymėta, kad sunkvežimių, motociklų, lengvųjų automobilių su priekaba ir kitų tipų transporto priemonių specialiųjų važiavimo manevrų atlikimo egzaminai ir toliau vyks VĮ „Regitros“ aikštelėse.

Egzaminus išlaiko ne visi

Pernai „Regitra“ priėmė beveik 120 tūkst. vairavimo teorijos ir per 133 tūkst. vairavimo praktikos egzaminų. 2016 metais B kategorijos vairavimo teorijos egzaminą iš pirmo karto išlaikė 55 proc. būsimųjų vairuotojų, vairavimo praktikos – 41 proc.
Kaip informavo šios įmonės Telšių filialo Mažeikių grupės specialistai, mūsų mieste pernai buvo priimti 5338 praktinio vairavimo egzaminai: 2338 įvertinti teigiamai, 3045 – neigiamai. Pažymėtina, kad aikštelėse neigiamai įvertinti 728 egzaminai. Praktinio vairavimo egzamino išlaikymo iš pirmo karto procentas Mažeikių grupėje – 43,3 proc. Pernai laikyti 3908 teorijos egzaminai, išlaikyti – 1846, neigiami įvertinimai – 2062, išlaikymo procentas – 47,24.

Aikštelių neatsižada
Vairavimo mokyklų atstovai egzaminų pakeitimus vertina teigiamai, tačiau mokomąsias aikšteles vis tiek naudos.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Domina B kategorijos teisės? Apsilankykite Jago vairavimo mokykloje Šiauliuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto