Nuo sekmadienio būtina „perauti“ automobilius

Nepasikeitę dygliuotų padangų į nedygliuotas, vairuotojams gali būti skirti įspėjimai arba piniginės baudos nuo dvidešimties iki keturiasdešimties litų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr

Nuo sekmadienio jau bus galima važinėti vasarinėmis padangomis.
Per pirmąsias dešimt balandžio dienų transporto priemonių dygliuotas padangas privaloma pakeisti į padangas be dyglių.

Gresia baudos

Kelių eismo taisyklės nedraudžia važinėtis su įprastomis žieminėmis padangomis ir šiltuoju metų laiku, tačiau specialistų teigimu, žieminės padangos vasarą greičiau susidėvės.
Vairuotojai neturėtų pamiršti, kad nepasikeitę dygliuotų padangų į nedygliuotas, jie rizikuoja būti nubausti pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą: vairuotojui gali būti skirtas įspėjimas arba piniginė bauda nuo dvidešimties iki keturiasdešimties litų.

Keičiasi leistinas greitis

Pavasarėjant keičiasi ir leistinas greitis automagistralėse bei greitkeliuose.
Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad lengvaisiais automobiliais automagistralėse nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. galima važiuoti ne didesniu kaip 130 kilometrų per valandą greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 110 kilometrų per valandą greičiu.
Policijos pareigūnų teigimu, bauda už viršytą greitį priklauso nuo to, kiek kilometrų per valandą buvo viršytas greitis.
Kelių eismo taisyklėse sakoma, kad viršijus greitį iki dešimties kilometrų per valandą, pareigūnas vairuotoją gali įspėti.
Tačiau jei greitis viršijamas keliomis dešimtimis kilometrų per valandą, baudos yra kur kas didesnės. Todėl greičio mėgėjams gali tekti pakloti nuo keturiasdešimties iki pusantro tūkstančio litų. O viršijus leistiną greiti daugiau nei penkiasdešimt kilometrų per valandą, gali tekti ne tik susimokėti tūkstantinę baudą, bet ir atitinkamam laikui atsisveikinti su teise vairuoti transporto priemones.

One Reply to “Nuo sekmadienio būtina „perauti“ automobilius”

  1. Mr.T parašė:

    Bet, kad praneša sniegą kai kur, tai kažin kaip čia bus pasikeitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto