Nuo šeštadienio griežtėja karantino sąlygos

Nuotrauka iš SAM archyvo

Siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu nuo balandžio 4 d. Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos.

STABDOMI SKRYDŽIAI BEI KELTAI

Kad būtų suvaldyti lėktuvais ir keltais į šalį atvykstančių žmonių srautai bei užtikrinta jų sveikatos kontrolė, Lietuvoje nuo balandžio 4 d. stabdomi skrydžiai bei keltai į šalį grįžtantiems keleiviams (bet ne krovinių ir prekių tiekimas), išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą.
Skrydžiai keleiviams vežti vykdomi gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą leidimą.

APRIBOJIMAI TOLIMŲJŲ REISŲ VAIRUOTOJAMS

Papildomi apribojimai pradedami taikyti ir į Lietuvą iš užsienio grįžtantiems tolimųjų reisų vairuotojams – jiems įvedama privaloma 14 dienų izoliacija nuo atvykimo į šalį dienos. Šis terminas galės būti trumpesnis, jei išvykstama į reisą anksčiau.
Tarptautiniuose valstybės sienos perėjimo punktuose visus iš užsienio grįžtančius žmones dėl koronaviruso infekcijos simptomų tikrins Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

RIBOJAMAS APSAUGOS PRIEMONIŲ EKSPORTAS

Didėjant asmens apsaugos priemonių – apsauginių akinių, skydelių ir kaukių, taip pat apsauginių drabužių, vienkartinių pirštinių – paklausai, apribojamas šių prekių eksportas į trečiąsias šalis.
Eksportas bus leidžiamas tik valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu. Kitų prekių judėjimas neribojamas.

DĖL NUOMOS UŽDRAUDIMO SPRENDŽIA SAVIVALDYBĖS

Kol šalyje galioja karantinas, atskiru savivaldybės sprendimu, gali būti draudžiama trumpalaikė patalpų ir butų nuoma.

PRASTOVOS BIUDŽETINIKAMS – TIK IŠNAUDOJUS VISAS GALIMYBES

Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams prastova galės būti skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, t. y. jeigu karantino metu nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu ar darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo.

SVEIKATOS SPECIALISTAI GALI BŪTI PERKELIAMI Į KITĄ ĮSTAIGĄ AR PAREIGAS

Siekiant riboti užkrečiamųjų ligų plitimą, esant poreikiui sveikatos priežiūros specialistai ir kartu su jais dirbantis personalas laikinai galės būti perkeliami į kitą sveikatos priežiūros įstaigą arba laikinai keičiamos jų darbo funkcijos, užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą.

RIBOJAMI PASIVAIKŠČIOJIMAI IR PRAMOGOS ANT VANDENS

Galioja reikalavimas karantino metu viešose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus tos pačios šeimos narius.
Papildomas draudimas įvedamas plaukiojimui mažaisiais, asmeniniais, pramoginiais, sportiniais, tradiciniais laivais – tai daryti leidžiama tik ne didesnėms nei 2 žmonių grupėms, išskyrus artimiausius šeimos narius.
Parengta pagal SAM pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*