Nuo šeštadienio šalyje įsigalios antrasis visuotinis karantinas

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo pritarta nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje trims savaitėms įvesti visuotinį karantiną. Kartu su karantino įvedimu priimti ir nauji ribojimai, reikalavimai.

Karantino metu asmenys bus įpareigoti viešose vietose būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.
Laidotuvėse galės dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis. Apsaugines veido kaukes visose viešose vietose turės dėvėti vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys.
Karantino metu draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje
Įvedamas nuotolinis darbas Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose. Valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajam sektoriui.
Veikiančioms religinėms bendruomenėms religines apeigas taip pat rekomenduojama organizuoti nuotoliniu būdu.
Ribojami srautai parduotuvėse, grožio salonuose, maistas viešojo maitinimo įstaigose teikiamas tik išsinešti, sporto renginiai vyks be žiūrovų, namus rekomenduojama palikti tik būtiniausias atvejais. Pokyčiai laukia ir švietimo, gydymo įstaigų.

2 Atsakymai į “Nuo šeštadienio šalyje įsigalios antrasis visuotinis karantinas”

 1. Vidas parašė:

  Virginijus Sungaila
  „COVID-19 testas teigiamas, plius dar plaučių uždegimas“.
  Ir beveik 200 moterėlių tuom patikėjo . Na ir naivios tos sovietmečio bobutės.Kiek man žinoma , kai COVID-19 testas teigiamas ir dar plaučių uždegimas , tada toks asmuo guldomas į ligoninę.

  1. Birutė parašė:

   Bent vieną gerą žinia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto